"Це ганьба". "Українське дербі" в Ла Лізі завершилось скандалом через незарахований гол на 90+9-й хвилині: що трапилось

Гравці "Реала" сперечаються з суддею після свистка
Гравці "Реала" сперечаються з суддею після свистка. Фото: Jose Breton/AP Photos

Контроверсійний свисток судді.

У 27-му турі іспанської Ла Ліги пройшло "українське дербі" між "Валенсією" Романа Яремчука та "Реалом" Андрія Луніна. Матч закінчився внічию — 2:2.

У першому таймі Яремчук відзначився голом у ворота Луніна, а воротар завершив гру з двома сейвами. Кульмінацією ж поєдинку став скандальний епізод на останніх секундах гри.

На 90+9-й хвилині, коли команди вже переграли сім компенсованих хвилин, півзахисник "Реала" Джуд Беллінгем забив переможний гол, точно пробивши головою після подачі з флангу. Однак за мить до удару англійця головний арбітр Хесус Хіль Мансано дав фінальний свисток, тож зрештою не зарахував взяття воріт.

Рішення Мансано спричинило скандал на полі. До рефері підбігли фактично усі гравці "Реала", зокрема й Лунін. Беллінгем за суперечки отримав пряму червону картку, форвард Хоселу — жовту.

У звіті за підсумками матчу Мансано заявив, що Беллінгем кричав в його сторону "Це довбаний гол". "Реал" має намір оскаржити вилучення гравця, оскільки вважає, що він не ображав рефері.

Як в "Реалі" і "Валенсії" відреагували на рішення арбітра?

64-річний головний тренер "Реала" Карло Анчелотті зазначив, що подібний епізод трапився вперше у його кар'єрі.

"Говорити особливо нема про що, це щось безпрецедентне. Ми виграли підбирання, володіли м'ячем, і гра мала закінчитися тоді, коли м'ячем заволоділа б "Валенсія". Я вперше з таким стикаюся, більше нема чого додати", — цитує Анчелотті AS.

Хавбек "бланкос" Орельєн Чуамені після гри написав у соцмережі X "Це ганьба". Натомість у "Валенсії" вважають, що суддя робив все правильно.

"Я бачив усе чітко. Коли м'яч пішов на кутовий, він [суддя] сказав, що це буде останній епізод, і дав свисток перед [ударом Беллінгема]. У першому таймі він також додав п'ять хвилин, і вони забили [на останніх секундах]", — заявив головний тренер "кажанів" Рубен Бараха.

"Реал" і "Валенсія" у сезоні 2023/24: що відомо

• "Реал" набрав 66 очок і продовжує очолювати таблицю Ла Ліги, випереджаючи на сім балів "Жирону" (59), у якої є гра в запасі. "Валенсія" (37) йде на дев'ятій сходинці.
  • У наступному поєдинку "Валенсія" 9 березня зіграє у Ла Лізі з "Хетафе".
  • Натомість "Реал" повернеться до виступів у Лізі чемпіонів: 6 березня проведе матч-відповідь 1/8 фіналу проти "РБ Лейпцига" (перша гра — перемога 1:0).