Макс Ферстаппен переміг у першому Гран-прі сезону Формули-1: результати гонки

Болід Макса Ферстаппена
Болід Макса Ферстаппена. Фото: Darko Bandic/AP Photos

Як пройшов етап у Бахрейні.

У Формулі-1 розпочався новий сезон 2024 року. Перемогу на першому Гран-прі сезону, який пройшов в Бахрейні, здобув чинний чемпіон світу Макс Ферстаппен з команди "Ред Булл".

У 2023 році Ферстаппен втретє поспіль виграв Формулу-1. Окрім того, нідерландський гонщик встановив новий рекорд за кількістю виграних гонок за сезон — 19, зокрема переміг на семи заключних Гран-прі року.

У новому сезоні Формули-1 відбудеться рекордна кількість Гран-прі — 24. 2024 рік стане останнім для семиразового чемпіона "королівських автоперегонів" Льюїса Гемілтона у складі "Мерседеса" — після завершення сезону британець приєднається до "Феррарі".

Як минуло перше Гран-прі сезону Формули-1

• За підсумками кваліфікації Макс Ферстаппен стартував з поула. У першій трійці стартової решітки нідерландського пілота переслідували Шарль Леклер з "Феррарі" та Джордж Расселл з "Мерседеса".
  • Ферстаппен впевнено розігнався на старті гонки та відбив атаку Леклера. Після п'яти кіл пілот "Ред Булла" випереджав суперників вже на 4.7 секунди.
  • Вже на перших колах Расселл випередив Леклера у боротьбі за друге місце. Однак невдовзі обох пілотів обійшов партнер Ферстаппена по команді Серхіо Перес.

• До кінця гонки Ферстаппен не віддав лідерство та здобув впевнену перемогу з найшвидшим колом — 1:32.608 хвилини. "Ред Булл" у підсумку оформив подвійний подіум: Перес зберіг другу сходинку.
  • Натомість третім фінішував Карлос Сайнц, якого після сезону-2024 у складі "Феррарі" замінить Льюїс Гемілтон. Британський пілот посів сьоме місце.

Що означає результат Гран-прі Бахрейну

• Ферстаппен виграв восьме поспіль Гран-прі Формули-1. Востаннє його випереджали у вересні 2023 року: тоді в Сінгапурі перемогу здобув Карлос Сайнц.
  • Нідерландський гонщик вдруге поспіль виграв стартовий етап сезону та загалом здобув 55-ту перемогу у кар'єрі. За цим показником його випереджають лише Льюїс Гемілтон (103) та Міхаель Шумахер (91).
  • Ферстаппен досяг п'ятого Великого шлемуДосягнення пілота, який у рамках одного вікенду завоював поул-позицію, виграв гонку, лідируючи від старту до фінішу, і проїхав найшвидше коло. у кар'єрі та вийшов на третє місце, зрівнявшись з Шумахером та італійцем Альберто Аскарі. Лідирує британець Джим Кларк (8), за ним йде Гемілтон (6).

Наступний етап сезону Формули-1 відбудеться 9 березня у Саудівській Аравії.