Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу
"Ідеальне завершення ідеального сезону". Словенка Апостоловські неочікувано виграла "бронзу" ЧС зі стрибків у висоту

"Ідеальне завершення ідеального сезону". Словенка Апостоловські неочікувано виграла "бронзу" ЧС зі стрибків у висоту

Ексклюзивно
Ліа Апостоловські, бронзова призерка ЧС у приміщенні
Ліа Апостоловські. Фото: Pat Scaasi/MI News/NurPhoto via Getty Images

Ексклюзивний коментар Лії Апостоловські для Суспільне Спорт у Глазго.

Повторення особистого рекорду та перша нагорода на світових змаганнях серед дорослих – 23-річна словенка Ліа Апостоловські стала бронзовою призеркою чемпіонату світу-2024 у приміщенні у стрибках у висоту.

У 2022 та 2023 роках Апостоловські виходила до фіналу світової першості на відкритому повітрі, але в приміщенні не демонструвала таких ж результатів навіть на рівні Євро. Утім, до світової першості у Глазго словенка підходила після надуспішного періоду – двічі у лютому стрибнула на 1.94 м та вище. Таку висоту до того вона брала лише одного разу в кар'єрі.

І хоча на ЧС-2024 Апостоловські не була фавориткою на нагороду, вона скористалася відсутністю кількох конкуренток та завдяки стабільним стрибкам опинилася на подіумі.

Ліа не зробила жодної помилки, аж до висоти 1.97 м – взяла з першої спроби 1.84 м, 1.88 м, 1.92 м та 1.95 м.

"Я переповнена емоціями. Я дуже рада – це ідеальне завершення ідеального сезону для мене. Ту висоту, що я взяла сьогодні, – брала також два тижні тому. Мені вдавалося зберігати рівень по сезону. Я знала, що можу стрибати на хороші висоти, але не думала про медаль чи щось інше – просто насолоджувалася стрибками". – сказала Ліа в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт після нагородження.

На висоті 1.97 м у секторі залишилися чотири спортсменки. Апостоловські була однією з трьох лідерок. Однак після першої невдалої спроби вона перенесла свої спроби далі. Як пояснила словенка уже після змагань, вона відчула біль у нозі та вирішила не ризикувати.

Тому Апостоловські залишилося чекати – якби три суперниці взяли 1.97 м, то вона була би без медалі. Однак Крістіна Гонзель з Німеччини не підкорила 1.97 м – Апостоловські здобула "бронзу".

"Зі мною стався прикрий інцидент: під час першої спроби на 1.97 м я відчула біль в нозі, тож ми з тренером вирішили перенести дві спроби на наступну висоту, не ризикувати. Тож коли я зрозуміла, що виграла медаль – була дуже щасливою у той момент", – резюмувала словенка.

Для Словенії – це сьома нагорода в історії на чемпіонаті світу в приміщенні, і перша в стрибках у висоту з 1995 року. Апостоловські опинилася на подіумі разом з головними фаворитками – Ніколою Оліслагерс з Австралії та Ярославою Магучіх з України.

"Вони недарма є фаворитками, їх стрибки – дуже хороші. Дуже рада за них, що вони теж опинилися на подіумі. Вони ще раз показали, що є одними з найкращих у світі", – сказала словенка про інших медалісток.

Хто така Ліа Апостоловські

  • 23-річна словенська стрибунка у висоту, 4-разова чемпіонка Словенії.
  • Дворазова фіналістка чемпіонату світу на відкритому повітрі, фіналістка Євро-2022 на відкритому повітрі. Бронзова призерка ЧС-2024 у приміщенні.
  • Особистий рекорд Апостоловські – 1.95 м. Його показувала тричі у кар'єрі (двічі у зимовому сезоні 2024 року, одного разу – влітку 2023).
На початок