Санкар Андрій Мандзій здобув свою третю медаль в сезоні Кубка націй: результати українців

Санкар Андрій Мандзій здобув свою третю медаль в сезоні Кубка націй: результати українців

Український санкар Андрій Мандзій на етапі Кубка світу в Сігулді, Латвія.
Андрій Мандзій. Фото: Mareks Galinovskis/FIL

Даниїл Марціновський вперше в кар'єрі фінішував у топ-10.

На Кубку світу 2023/24 із санного спорту стартував заключний, дев'ятий етап у латвійській Сігулді. Зокрема, в межах турніру відбулися чоловічі одиночні заїзди Кубка націй за участю двох українських санкарів.

На свою третю нагороду Кубка націй у сезоні претендував лідер збірної Андрій Мандзій. Від початку змагального року він здобував на цьому рівні "срібло" німецького Вінтерберга і "бронзу" австрійського Інсбрука.

Свій четвертий старт на Кубку націй 2023/24 проводив і Даниїл Марціновський. Напередодні 19-річний санкар оновив персональний рекорд на турнірі — 15-й час на восьмому етапі в Сігулді.

Як виступили українці?

  • Мандзій став другим у заїзді з часом у 48.348 секунди. На фініші він програв 0.020 секунди представнику Німеччини Тімону Гранканьйоло.
  • "Срібло" залишається особистим рекордом Мандзія на змаганнях Кубка націй. Медаль цього ґатунку він здобуває втретє в кар'єрі.
  • Марціновський вдруге поспіль оновив персональний рекорд на Кубку націй. Вперше українець фінішував у межах топ-10 — дев'яте місце з часом у 49.066 секунди.
  • Вшосте в сезоні два українці фінішували в топ-10 етапу Кубка націй. Досі в одиночних змаганнях це вдавалося Антонові Дукачу й Андрію Мандзію.
  • До основних змаганнях рівня Кубка світу в Сігулді кваліфікувалися три українці: крім Мандзія та Марціновського, в суботу, 2 березня, в одиночках стартує Антон Дукач.

Кубок націй 2023/24. Сігулда. Одномісні чоловічі сани

  1. Тімон Гранканьйоло (Німеччина) 48.328 секунди
  2. Андрій Мандзій (Україна) +0.020
  3. Каспарс Рінкс (Латвія) +0.082

...

  • 9. Даниїл Марціновський (Україна) +0.738

В жіночих одиночках найкращий результат України в Сігулді продемонструвала Юліанна Туницька, що повторила персональний рекорд на турнірі — шосте місце.

У двомісних санах Ігор Гой та Назарій Качмар фінішували шостими, а Вадим Микиєвич та Богдан Бабура — сьомими.

На початок