Визначилися всі учасниці жіночого турніру з футболу на Олімпіаді-2024 від Європи: хто зіграє у Парижі

Визначилися всі учасниці жіночого турніру з футболу на Олімпіаді-2024 від Європи: хто зіграє у Парижі

Матч Франція - Німеччина у Лізі націй
Матч Франція - Німеччина у Лізі націй. Фото: Daniel Cole/AP Photos

Загалом на Ігри кваліфікувались уже 10 збірних.

Визначилися усі учасниці футбольного турніру Олімпіади-2024 серед жіночих збірних від Європи. Обидві путівки були розіграні за підсумками Ліги націй 2023/24.

Олімпіада з футболу відбудеться з 24 липня по 10 серпня 2024 року. Учасником чоловічого турніру вперше в історії стане збірна України, загалом у Парижі зіграють 16 чоловічих збірних.

Натомість у жіночих змаганнях візьмуть участь 12 команд. Автоматичну путівку отримала господарка турніру Франція, яка стане однією з трьох представниць Європи на Іграх-2024.

Хто кваліфікувався на Олімпіаду-2024 з футболу серед жінок від Європи

 • Учасниці Ігор визначилися за підсумками фінальної стадії першого в історії розіграшу жіночої Ліги націй. У період з 23 до 28 лютого чотири переможниці груп Ліги А (Іспанія, Нідерланди, Німеччина, Франція) розіграли звання першої в історії чемпіонки турніру.
 • На Олімпіаду-2024 виходили учасниці фінального матчу. За підсумками півфіналів Іспанія пройшла Нідерланди (3:0), а Франція — Німеччину (2:1). Таким чином, путівку в Париж собі гарантувала Іспанія, яка у підсумку й виграла Лігу націй.
 • Оскільки інша учасниця фіналу, Франція, отримала автоматичну перепустку на домашню Олімпіаду, друга путівка дісталася бронзовій призерці Ліги націй. Нею стала Німеччина, яка у матчі за третє місце обіграла Нідерланди з рахунком 2:0.

Таким чином, наразі визначились 10 команд, які зіграють на Олімпіаді-2024 з футболу серед жінок. Останні дві путівки відійдуть збірним з Африки за підсумками відбіркового турніру, який пройде 1-9 квітня.

Хто уже кваліфікувався на жіночий футбольний турнір Олімпіади-2024

 • Європа: Франція (господарка), Іспанія, Німеччина.
 • Південна Америка: Бразилія, Колумбія.
 • Північна Америка: Канада, США.
 • Азія: Австралія, Японія.
 • Океанія: Нова Зеландія.

Олімпійський футбольний турнір: що відомо

 • У чоловіків наразі відомі 12 команд, які зіграють у футбольному турнірі в Парижі. Учасників Олімпіади ще не визначила Азія, а останню путівку здобуде переможець плей-оф між африканською та азійською збірними.
 • У Парижі чоловічі команди будуть представлені гравцями до 23 років (народжені після 1 січня 2001 року), при цьому кожна команда може заявити трьох футболістів, які перевищують цей вік. Натомість у жінок немає вікового цензу.
 • Чинною переможницею Олімпіади з футболу серед жінок є збірна Канади, яка у Токіо-2020 здолала у фіналі Швецію і вперше здобула "золото" Ігор.
На початок