Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
"Не те, чого я хочу". Віталій Мандзин оцінив два особистих фініші в топ-20 юніорського чемпіонату світу з біатлону

"Не те, чого я хочу". Віталій Мандзин оцінив два особистих фініші в топ-20 юніорського чемпіонату світу з біатлону

Ексклюзивно
Біатлоніст збірної України Віталій Мандзин на етапі Кубка світу в Рупольдингу, Німеччина.
Віталій Мандзин. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар біатлоніста збірної України для Суспільне Спорт.

Віталій Мандзин провів свою третю гонку на чемпіонаті світу-2024 з біатлону серед юніорів: замкнув топ-10 у спринті та встановив новий найкращий результат України на цьогорічному турнірі.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор юніорського чемпіонату світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.

20-річний Мандзин вперше на ЧС-2024 фінішував у топ-10. Першу особисту гонку — "індивідуалку" — він завершив із п'ятьма промахами на 19-й сходинці.

Цього сезону Мандзин, що провів два етапи на рівні Кубка світу, пропустив дорослий чемпіонат світу — саме задля підготовки до юніорських Євро та ЧС. Головний тренер "синьо-жовтих" Юрай Санітра розповідав, що очікує від підопічного демонстрації "хорошого стану" на рівні однолітків.

Сам Мандзин, утім, прагне в естонському Отепяе результатів, вищих за фініш на межі топ-10. В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт він висловив сподівання на кращі виступи в масстарті-60 та чоловічій естафеті, що відбудуться на чемпіонаті до кінця змагального тижня.

 • Про враження від чемпіонату світу-2024:
"Цей чемпіонат світу, можливо, й не досить погано складається, але це не те, чого я хочу. Сподіваюся, будуть ще два шанси показати себе з найкращого боку".

"10-те місце [у спринті] — непоганий результат, можна і радіти йому. Проводячи аналіз із минулим роком, я був нижче у фінішному протоколі [ЧС-2023], тому прогрес є.

На жаль, на цьому чемпіонаті трішки не вистачає впевненості в стрільбі, особливо на «стійці». Не знаю, з чим це пов'язано. У [спринті] можна було боротися за подіум лише з двома «нулями». Наразі є, як є. Потрібно з цього зробити висновки, рухатися далі та радіти тому, що є".

 • Які завдання ставить на масстарт-60:

"Максимальні цілі, як і зазвичай. Сподіваюся впоратися зі стрільбою. На цьому чемпіонаті з цим проблем немає. Якщо стрільба буде хороша, можна показати дуже гарний результат".

 • Чи планує повертатися до основної збірної на Кубку світу:
"Так, [з Юраєм Санітрою] це неодноразово проговорювали. Він хоче бачити мене на заключних етапах Кубка світу в Канаді та США. Гадаю, що після закінчення цього чемпіонату світу я полечу до Осло і там зустрінуся з командою".

 • Про шанси на медаль у чоловічій естафеті ЧС-2024:

"Звісно, вони є завжди. Просто нам від початку гонки потрібно не втрачати контакт з лідерами. Впевнений, що ми з командою з таким розкладом зможемо дотягнути до найвищих позицій.

Потрібно тактично правильно спланувати цю гонку, потім працювати за цим планом. У нас команда досить рівна, маємо дуже хороші шанси на гідний результат. Будемо робити все від себе можливе".

ЧС-2024 серед юніорів: результати Віталія Мандзина

 • Спринт — 10-те місце (1+1)
 • Індивідуальна гонка — 19-те (2+0+0+3)
 • Змішана естафета — 8-ме (зі Степаном Кінашем, Олександрою Меркушиною та Оленою Городною)

ЧС-2024 серед юніорів: розклад змагань

 • Четвер, 29 лютого. 10:00. Масстарт-60 — юнаки
 • Четвер, 29 лютого. 11:00. Масстарт-60 — дівчата
 • Четвер, 29 лютого. 13:20. Масстарт-60 — юніори
 • Четвер, 29 лютого. 14:20. Масстарт-60 — юніорки
 • П'ятниця, 1 березня. 10:30. Естафета (3х7.5 км) — юнаки
 • П'ятниця, 1 березня. 13:30. Естафета (3х6 км) — дівчата
 • Субота, 2 березня. 9:45. Естафета (4х7.5 км) — юніори
 • Субота, 2 березня. 12:40. Естафета (4х6 км) — юніорки
На початок