Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
"Повертаюся до топформи". Ерлінг Голанд забив п'ять голів у Кубку Англії та став автором історичного рекорду: як це було

Форвард "Манчестер Сіті" Ерлінг Голанд святкує гол у ворота "Лутона" в Кубку Англії.
Ерлінг Голанд. Фото: Shaun Botterill/Getty Images

Норвежець доклався до розгрому "Лутона" — 6:2.

П'ять голів Ерлінга Голанда дозволили "Манчестер Сіті" вийти до чвертьфіналу Кубка Англії. У матчі 1/8 фіналу чинні володарі трофею розгромили на виїзді "Лутон" — 6:2.

Голанд повернувся на поле після травми в січні й відтоді відзначився трьома голами в семи матчах усіх турнірів. Цей показник форвард первершив лише за годину кубкового поєдинку з "Лутоном".

Як пройшов матч?

• Вже до 18-ї хвилини норвежець мав у своєму доробку дубль, до 40-ї — хеттрик. Ще два м'ячі форвард додав упродовж трьох хвилин другого тайму. В чотирьох гольових епізодах Ерлінгу асистував півзахисник Кевін Де Брейне.
  • Шостий гол у складі "містян" забив півзахисник Матео Ковачич. "Лутон" відповів дублем Джордана Кларка на 45-й та 52-й хвилинах.
"Нарешті я повертаюся до своєї найкращої форми. Почуваюся добре", — сказав Голанд після гри.

Що означають голи Ерлінга Голанда?

• Норвежець вдруге відзначився п'ятьма голами в одному матчі за "Манчестер Сіті". Досі це ставалося в березні 2023 року, коли Голанд організував розгром "Лейпцига" (7:0) в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.
  • Squawka зазначає, що Голанд — перший футболіст в історії, що забивав по п'ять голів у матчах Ліги чемпіонів та Кубка Англії.
  • В одному матчі з "Лутоном" Ерлінг перевершив власний гольовий доробок у минулому розіграші Кубка Англії — три голи в чотирьох іграх.
  • Голанд — перший гравець від 1970 року, що забив п'ять голів у матчі Кубка Англії за клуб елітного дивізіону, після Джорджа Беста ("Манчестер Юнайтед").

Що відомо?

• Голанд — найкращий бомбардир нинішнього сезону АПЛ із 17 голами. Він також ділить перше місце в рейтингу найрезультативніших гравців Ліги чемпіонів 2023/24 — п'ять м'ячів.
  • В усіх турнірах сезону Ерлінг має 27 голів у 30 матчах. Дев'ять матчів від початку змагального року норвежець пропустив через травму.
  • "Сіті" повернеться до виступів у чемпіонаті в неділю, 3 березня, коли зіграє із "Манчестер Юнайтед" у принциповому дербі.