"Дуже цим пишаюся". Енді Маррей повторив історичне досягнення Федерера та Джоковича на хардових турнірах

Британський тенісист Енді Маррей на змаганнях ATP 1000 у Дубаї.
Енді Маррей. Фото: Kamran Jebreili/AP Photos

Що означає перемога британця у першому колі Дубаю.

Британський тенісист Енді Маррей з перемоги стартував на турнірі ATP 500 в Дубаї. У першому раунді дворазовий олімпійський чемпіон здійснив камбек проти канадця Дениса Шаповалова — 2:1 за сетами.

Маррей розпочав сезон-2024 з чотирьох поспіль поразок. Вперше він переміг на старті турніру в Досі (6:1, 7:6 проти француза Александра Мюллера), вилетівши зі змагань вже в наступному колі.

У матчі з Шаповаловим, колишньою десяткою ракеткою світу, Маррей програвав після першого сету — 4:6. Шотландець відновив загальний паритет на тайбрейку другої партії (7:6), а згодом вирвав перемогу після 2:33 години на корті — 6:3.

Перемога стала для Маррея 500-ю на хардових турнірах у турі ATP. Досі дістатися цієї позначки в історії Відкритої ери тенісу вдавалося лише чотирьом тенісистам.

Хто має найбільше перемог на хардових кортах?

• 783 — Роджер Федерер (Швейцарія)
  • 700 — Новак Джокович (Сербія)
  • 592 — Андре Агассі (США)
  • 518 — Рафаель Надаль (Іспанія)
  • 500 — Енді Маррей (Велика Британія)

"Хард роками був для мене чудовим покриттям. 500 — це багато матчів. Дуже цим пишаюся. Не так багато гравців, яким це вдавалося, тож добре сягнути цієї позначки до кінця кар'єри", — наводить слова шотландця після гри Eurosport.

Попри вихід до другого раунду, 36-річний Маррей у коментарі після перемоги дав зрозуміти, що його кар'єра поступово добігає кінця.

"Гадаю, залишилося не так довго. Але я зроблю все, що можу, протягом цих останніх кількох місяців".

"Я досі люблю змагатися, люблю цю гру. Але з віком змагатися, тримати тіло свіжим та у формі стає важче і важче".

Суперником Маррея в 1/8 фіналу стане переможець французького "дербі" між Гаелем Монфісом та Юго Умбером, які зіграють між собою у вівторок, 27 лютого.

Хто такий Енді Маррей?

• 36-річний британський тенісист.
  • Дворазовий олімпійський чемпіон (2012, 2016) в одиночному розряді.
  • Триразовий чемпіон Грендслемів: двічі виграв Вімблдон (2013, 2016) й одного разу — US Open (2012).
  • У листопаді 2016 року вперше в кар'єрі очолив світовий рейтинг ATP. Перший британець від започаткування рейтингів, що сходив на першу позицію.
  • Протягом кар'єри виграв 46 титулів на рівні ATP — це 15-й результат в історії чоловічого тенісу.