Україна виграла медальний залік ЧС-2024 з легкої атлетики серед спортсменів з інтелектуальними порушеннями: всі нагороди

Українська парабігунка Людмила Даниліна на подіумі ЧС-2024 у французькому Реймсі.
Людмила Даниліна — триразова чемпіонка ЧС-2024. Фото: НКСІУ

У Франції "синьо-жовті" зібрали 24 нагород усіх ґатунків.

Збірна Україна завершила виступи на ЧС-2024 з легкої атлетики серед спортсменів з інтелектуальними порушеннями на чолі медального заліку. 22-24 лютого змагання проходили у французькому Реймсі.

Упродовж турніру "синьо-жовті" вибороли у Франції 24 медалі різних ґатунків, зокрема 13 золотих та сім срібних відзнак. Перемоги українські параатлети здобували у восьми різних легкоатлетичних дисциплінах.

Як виступила збірна України на чемпіонаті світу-2024?

• Найбільше нагород у складі збірної у Реймсі виборола 38-річна Людмила Даниліна. Дворазова призерка Паралімпіади здобула три особисті перемоги, доклалася до "золота" в естафеті на 400 метрів та командного "срібла" на дистанції у 200 метрів.
  • У трьох дисциплінах — чоловічому штовханні ядра, жіночих 1500- та 3000-метрівці — параатлетам України вдалося розділити обидві найвищі сходинки подіуму. В обох бігових дисциплінах перемагала Даниліна, за якою фінішувала Ірина Кандиба.
Максим Коваль (у центрі) та Олександр Яровий (ліворуч) на подіумі чемпіонату світу. Фото: НКСІУ
  • Найбільше нагород українці здобули у штовханні ядра: до золотих нагород Максима Коваля та Вікторії Шпачинської додалися "срібло" Олександра Ярового та "бронза" Світлани Півень.
  • Окрім здобуття "золота", Максим Коваль у Реймсі став автором нового світового рекорду в штовханні ядра зі спробою на 17.40 метра в класі II2Спортсмени з інтелектуальними порушеннями та значними додатковими порушеннями..
  • Жіноча збірна України виграла командний залік ЧС-2024 з доробком у 31 очко, набравши по максимальних три бали у дев'яти дисциплінах і випередивши Туреччину на три очки. Чоловіча команда у своєму заліку поступилася лише португальцям — друге місце.

Збірна України на ЧС-2024: всі нагороди

• "Золото": Максим Коваль (штовхання ядра), Василь Біленко (60 м/б), Вікторія Шпачинська (штовхання ядра), Павло Волуйкевич (1500 м), Людмила Даниліна (800 м, 1500 м, 3000 м), Юлія Шуляр (200 м), Кирило Безверхов (стрибки у висоту), Руслана Муравська (стрибки у висоту), Руслана Муравська, Ірина Кандиба, Людмила Даниліна, Юлія Шуляр (4х400 м)
  • "Срібло": Олександр Яровий (штовхання ядра), Руслана Муравська (60 м/б), Ірина Кандиба (1500 м, 3000 м), Руслана Муравська, Ольга Зазуляк, Людмила Даниліна, Юлія Шуляр (4х200 м), Павло Волуйкевич (3000 м), Антон Комаровський, Павло Волуйкевич, Михайло Біленко, Василь Біленко (4х400 м)
  • "Бронза": Світлана Півень (штовхання ядра), Василь Біленко (400 м), Кирило Безверхов, Павло Волуйкевич, Михайло Біленко, Василь Біленко (4х200 м)

Чемпіонат світу-2024: топ-5 медального заліку