Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
"Апеляція була виправдана". "Евертону" скоротили очковий штраф за порушення фінансового фейрплей: що це означає

"Апеляція була виправдана". "Евертону" скоротили очковий штраф за порушення фінансового фейрплей: що це означає

Український футболіст Віталій Миколенко святкує гол у матчі "Крістал Пелас" — "Евертон".
Український захисник Віталій Миколенко в складі "Евертона". Фото: Vince Mignott/MB Media/Getty Images

Новий вердикт передбачає зняття з команди шести очок замість десяти.

Незалежна апеляційна рада АПЛ пом'якшила санкції проти "Евертона" за порушення правил фінансового фейрплей. Про це йдеться на офіційному сайті ліги.

У листопаді 2023 року мерсисайдців позбавили 10 очок через невідповідність правилам прибутковості та стійкості, які встановлюють стелю фінансових втрат клубів АПЛ на рівні 105 мільйонів фунтів за три роки.

Незалежна комісія встановила, що "Евертон" за період, який спливав наприкінці сезону 2021/22, втратив 124.5 мільйона фунтів, чим порушив правила фейрплей. У клубі апелювали, що перевищили ліміт лише на 7.9 мільйона — внаслідок пандемії COVID-19 та будівництва нової арени.

Керівництво "ірисок" оскаржило минулорічний вирок і після місяців розгляду отримало пом'якшення санкцій, що дозволили команді піднятися у топ-15 турнірної таблиці.

Що встановив перегляд справи?

 • "Евертон" визнав провину в порушенні правил прибутковості та стійкості, проте оскаржив санкції, ухвалені проти клубу на підставі дев'яти статей.
 • Апеляційна рада скасувала санкції за двома з дев'ятьох статей, що дозволило скоротити очкові санкції з десяти до шести залікових балів.
 • За підсумками перегляду справи АПЛ оновила турнірну таблицю, в якій "Евертон" піднявся із 17-го та 15-те місце.

Як відреагували на вердикт у клубі?

"Евертон" у своїй заяві відповів, що продовжує переглядати вердикт за власною апеляцією, проте "задоволений, що вона завершилася скороченням очкових санкцій".

"Клуб особливо радий, що рішення апеляційної ради спростовує оригінальний висновок комісії, за яким клубу не вдалося діяти максимально сумлінно. Це рішення, разом зі скороченням очкового штрафу, було надзвичайно важливим та принциповим для клубу в цій апеляції. Відтак ми відчуваємо, що наше рішення подавати апеляцію було виправданим", — йдеться у зверненні.

Клуб також наголосив на своїй готовності співпрацювати з лігою в іншій справі проти "ірисок". Від початку року АПЛ вдруге звинуватила "Евертон" у порушенні правил прибутковості та стійкості через перевищення фінансових втрат за підсумками сезону 2022/23.

Як вердикт позначиться на турнірному становищі команди?

 • "Евертон", що після очкових санкцій від АПЛ веде боротьбу за виживання в елітному дивізіоні, відірвався від останньої трійки чемпіонату на відстань п'яти очок.
 • Команда Шона Дайча наблизилися на відстань однієї перемоги до 13-ї команди чемпіонату "Крістал Пелас" та "Борнмута" Іллі Забарного, який має одну гру в запасі.
 • Попри вирішення першої справи проти клубу, друге порушення "Евертоном" фінансових правил мають заслухати вже навесні цього року. Подальші очкові штрафи проти "ірисок" можуть коштувати команді місця в елітному дивізіоні на сезон 2024/25.

Турнірна таблиця АПЛ (станом на 26 лютого)

 • 13. "Крістал Пелас" — 28 очок (26 матчів), 31:44 (різниця голів)
 • 14. "Борнмут" — 28 (25), 33:47
 • 15. "Евертон" — 25 (26), 28:34
 • 16. "Брентфорд" — 25 (25), 35:44
 • 17. "Ноттінгем Форест" — 24 (26), 34:48
 • 18. "Лутон" — 20 (25), 35:51
На початок