Збірна Бразилії вшосте виграла чемпіонат світу з пляжного футболу та оновила власний рекорд

Гравці збірної Бразилії з пляжного футболу
Гравці збірної Бразилії з пляжного футболу. Фото: Christopher Pike/AP Photos

Як пройшла вирішальна гра.

Збірна Бразилії виграла чемпіонат світу-2024 з пляжного футболу. У фіналі турніру південноамериканці перемогли Італію з рахунком 6:4.

Фінальна частина ЧС-2024 в ОАЕ розпочалась 15 лютого. Учасниками турніру стали 16 збірних, які були розподілені по чотирьох групах, до чвертьфіналу вийшли по дві найкращі команди квартетів.

На шляху до фіналу Бразилія посіла перше місце у групі D, а у плей-оф пройшла Японію (8:4) та Іран (3:2). Натомість Італія виграла групу A, після чого у матчах на виліт здолала Гаїті (5:2) і Білорусь (3:3, 5:4 у серії пенальті). Бразилія та Італія вдруге зустрілись у фіналі ЧС: у 2008 році перемогу з рахунком 5:3 святкували "селесао".

Як пройшов фінал ЧС-2024 з пляжного футболу

• Перший тайм поєдинку завершився унічию: на гол італійця Джанмарко Дженовалі бразильці відповіли влучним ударом Родріго.
  • У другому таймі Бразилія зуміла вийти вперед у більшості, скориставшись вилученням голкіпера суперників Леандро Казап'єрі: дубль оформив Родріго.
  • Невдовзі італійці відігрались зусиллями Томмазо Фацціні, однак до кінця тайму південноамериканці забезпечили собі комфортну перевагу у два м'ячі завдяки точному удару Бруно Хав'єра та автоголу Дженовалі.
  • У заключному відрізку матчу команди обмінялись голами: у складі бразильців забивали Брендо та Родріго, який оформив хеттрик, а за італійців по дублю записали до свого доробку Фацціні і Дженовалі. У підсумку — перемога Бразилії 6:4.
  • Третє місце на ЧС-2024 посіла збірна Ірану, яка у матчі за "бронзу" перемогла Білорусь з рахунком 6:1.

Чемпіонат світу-2024 з пляжного футболу. Фінал

• Бразилія — Італія 6:4

Що означає результат матчу

• Бразилія вшосте виграла чемпіонат світу з пляжного футболу та оновила власний рекорд. Південноамериканці тріумфували на мундіалі вперше з 2017 року.
  • Натомість Італія програла третій фінал чемпіонату світу, чинні чемпіони Європи ще жодного разу не вигравали світову першість. Окрім двох поразок від бразильців, італійці поступились Португалії (4:6) у 2019 році.
  • Найкращим гравцем турніру було визнано захисника Італії Джозепа Джентіліна. Найкращим голкіпером став бразилець Тіаго Бобо.

Чемпіонат світу з пляжного футболу: що відомо

• Участь в чемпіонаті світу мала взяти збірна України, яка здобула путівку за підсумками європейського кваліфікаційного турніру. Однак "синьо-жовті" бойкотували змагання через допуск Білорусі, їх замінили іспанці.
  • Україна бойкотувала другий чемпіонат світу поспіль. У 2021-му "синьо-жовті" відмовились від участі через проведення турніру на території Росії. Найкращий результат України у фінальній частині ЧС – чвертьфінал на дебютному турнірі у 2005 році.
  • Наступний чемпіонат світу з пляжного футболу відбудеться у травні 2025 року на Сейшелах.