Україна здобула подвійний подіум на паралельних брусах на другому поспіль етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики

Ілля Ковтун
Ілля Ковтун. Фото: European Gymnastics

Як виступили Ковтун і Верняєв.

Збірна України завоювала дві медалі на другому етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики. Змагання пройшли у німецькому Котбусі.

Кубок світу-2024 є відбірковим турніром на Олімпійські ігри-2024 з гімнастики. За підсумками чотирьох етапів, останній з яких пройде 17-20 квітня у Досі, будуть розподілені 20 індивідуальних ліцензій в Париж.

На першому етапі сезону в Каїрі збірна України завоювала три нагороди. "Золото" на паралельних брусах виборов Ілля Ковтун, "срібло" виграли Олег Верняєв (також паралельні бруси) та Назар Чепурний (опорний стрибок).

Як виступили українці

• Ілля Ковтун на змаганнях у Котбусі пробився у два фінали — на паралельних брусах та коні. У вправах на коні українець зупинився за крок до медалі, посівши четверте місце з результатом у 15.000 бала.
  • Натомість на паралельних брусах Україна на другому етапі поспіль здобула подвійний подіум. Ковтун знову виграв "золото", заробивши за свій виступ 15.266 бала. Олег Верняєв також повторив результат у Каїрі, завоювавши "срібло" (15.166).
  • Це дев'ята золота медаль Ковтуна на Кубку світу у вправах на паралельних брусах і 18-та нагорода на рівні цих змагань загалом. Верняєв теж завоював 18-ту медаль.

Медалі України на Кубку світу в Котбусі

• "золото": Ілля Ковтун (паралельні бруси)
  • "срібло": Олег Верняєв (паралельні бруси)

• За підсумками минулого сезону Україна посіла перше місце у медальному заліку Кубка світу, здобувши загалом 13 нагород: шість золотих, п'ять срібних та дві бронзових.
  • Україна наразі здобула дві ліцензії на Олімпіаду-2024 зі спортивної гімнастики: одну командну та одну жіночу (Анна Лащевська), обидві — за підсумками ЧС-2023.
  • Наступний етап Кубка світу зі спортивної гімнастики відбудеться 7-10 березня в Баку.