Україна завоювала 9 нагород на чемпіонаті Європи зі стрільби з лука у приміщенні: медальний залік

Михайло Усач
Михайло Усач. Фото: Рівненська ОДА

Хто виграв медалі у складі "синьо-жовтих".

Збірна України завершила виступи на чемпіонаті Європи зі стрільби з лука у приміщенні. Турнір пройшов у хорватському Вараждині з 19 до 24 лютого.

Учасниками Євро-2024 загалом стали 280 спортсменів з 24 країн. Україна заявила на турнір 15 лучників, зокрема олімпійського чемпіона Віктора Рубана та чемпіонку Європи Анастасію Павлову.

У підсумку Україна здобула на турнірі дев'ять медалей: п'ять золотих, дві срібні та дві бронзові. У командних турнірах "синьо-жовті" виграли п'ять нагород, в особистих — чотири.

Чемпіонами Європи в особистих змаганнях стали юніори Віталій Вдовенко та Дзвенислава Черник. Ще три "золота" Україна завоювала у командних турнірах з класичного лука.

Усі нагороди України на Євро зі стрільби з лука у приміщенні

• "Золото": Віталій Вдовенко (блочний лук, U21); Дзвенислава Черник (класичний лук, U21); Дарія Коваль, Ольга Чеботаренко, Дзвенислава Черник (класичний лук, команда, U21 юніорки); Анастасія Павлова, Ірина Третьякова, Соломія Гнип (класичний лук, команда, жінки); Іван Кожокарь, Віктор Рубан, Михайло Усач (класичний лук, команда, чоловіки).
  • "Срібло": Анастасія Павлова (класичний лук, жінки); Костянтин Ваксман, Олег Драбік, Іван Романюк (класичний лук, команда, U21 юніори).
  • "Бронза": Михайло Усач (класичний лук, чоловіки); Віталій Вдовенко, Даниїл Неделько, Святослав Карпенко (блочний лук, команда, U21 юніори).

У медальному заліку чемпіонату Європи-2024 у приміщенні збірна України посіла друге місце, поступившись за кількістю нагород, зокрема золотих, лише збірній Італії.

• 8-10. Швеція — 1+0+0 = 1

У збірної України наразі немає ліцензій у стрільбі з лука на Олімпіаду-2024. Однак у "синьо-жовтих" буде можливість поборотись за перепустки на чемпіонаті Європи у травні та на світовому відбірковому турнірі у червні.