"Можу стрибати ще вище". Олег Дорощук – про відбір на ЧС у приміщенні та оновлення особистого рекорду у 2024 році

"Можу стрибати ще вище". Олег Дорощук – про відбір на ЧС у приміщенні та оновлення особистого рекорду у 2024 році

Ексклюзивно
Олег Дорощук на чемпіонаті світу-2023
Олег Дорощук. Фото: Дмитро Путінцев / ФЛАУ

Ексклюзивний коментар українського стрибуна у висоту для Суспільне Спорт.

Україна вперше за 14 років матиме представництво з двох легкоатлетів у чоловічих стрибках у висоту на чемпіонаті світу в приміщенні. У Глазго Україну у чоловічому турнірі представлять Андрій Проценко та Олег Дорощук, які відібралися за рейтингом.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з легкої атлетики у приміщенні. Дивіться пряму трансляцію змагань з 1-3 березня на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.

На відміну від 35-річного Проценка, який вже учетверте виступить на ЧС у приміщенні (та є срібним призером першості у 2014 році), Олег Дорощук дебютуватиме на цьому турнірі. У минулому український легкоатлет двічі змагався на чемпіонаті світу на відкритому повітрі: в Орегоні у 2022 році не пройшов кваліфікацію, проте торік у Будапешті став учасником фіналу (13-те місце).

До чемпіонату світу в приміщенні Дорощук підходитиме після успішного початку 2024 року. На чемпіонаті України в Києві Олег встановив особистий рекорд – 2.29 м. Кілька тижнів потому на турнірі у Банській Бистриці знову оновив його, вперше в кар'єрі подолавши планку 2.30 метра.

Стрибок на 2.30 м став одним з вирішальних у плані відбору на чемпіонат світу в приміщенні, туди Дорощук потрапив після зняття кількох більш рейтингових спортсменів. В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт український легкоатлет розповів про те, як саме йому вдалося потрапити на турнір, які очікування має перед його стартом.

Окремо Дорощук звернув увагу на стрибок 2.30 метра у Банській Бистриці. Легкоатлет стверджує: міг подолати цю планку значно раніше у кар'єрі і готовий надалі стрибати ще вище.

  • Про кваліфікацію на чемпіонат світу у Глазго
"Після головного чемпіонату України, який пройшов у Києві, був розрахунок, що я виступлю на трьох комерційних стартах. Ці турніри мали дати мені змогу або виконати норматив, або вийти на чемпіонат світу за рейтинговою системою. В принципі, так і сталося. Після трьох стартів Silver Tour, показавши нормальні результати, я зміг піднятися у рейтинговій системі з 19-го на 15-те місце. Далі ми очікували, тому що стартів вже не було. 18 лютого рейтингова система закрилася, потім всі федерації підтвердили або скасували участь своїх спортсменів. П’ять людей, які були попереду мене – відмовилися від участі на світовій першості. Завдяки цьому я отримав змогу змагатися".
Олег Дорощук на чемпіонаті світу-2023.
Олег Дорощук на чемпіонаті світу-2023. Фото: Patrick Smith/Getty Images
  • Про підкорення планки 2.30 м
"Це мало статися ще дуже давно, ще перед війною. Перед початком війни мав пройти зимовий чемпіонат України у Сумах, там планували стрибати 2.30 м, тому що форма була відповідна, але не склалося. Потім зі спиною трохи були проблеми. Тому зараз це повністю очікувано, можу стрибати ще вище. 2.30 м – це така планка, яку я міг її давно стрибати, але через якісь фактори не виходило цього робити. Зараз потрохи усе стабілізується. Останній старт, де я стрибнув 2.30 м, там була гарна спроба й на 2.32 м. Можна підійматися ще вище, це точно не остання висота, яку я буду підкорювати".
  • Про те, наскільки зимовий ЧС входив у змагальні плани на сезон

"Не можу сказати, що цей чемпіонат світу є для мене повністю позаплановим. Звичайно, ми не на 100% розраховували, що я туди потраплю. Я йшов 19-м, усього відбирається 12 спортсменів. Тобто досить жорсткі умови відбору. Ще й норматив високий – 2.34 м. Та ми мали на увазі, що є можливість виступити на чемпіонаті світу. Тож після того, як я провів три комерційні турніри, я не відпочивав, а продовжував тренуватися. Хочу поїхати на світову першість, для цього я взяв участь у комерційних стартах. Інакше можна було б також трішки відпочити та вже готуватися до літнього сезону. Та коли є така можливість, то треба нею користуватися. Тим паче, що гарні стрибки можуть принести гарне місце".

  • Про конкуренцію на чемпіонаті світу

"Мутаза Баршима та Джанмарко Тамбері не буде. Залишається у нас кореєць Ву Санхьок, він зараз світовий лідер. Також виступить американець Шелбі Маківен, він 2.33 м у сезоні стрибав. Подивимося, як піде, якщо стрибати на цьому ж рівні (2.30-2.32 м). 27 лютого ми маємо бути у Глазго. Старт у мене припадає на 3 березня. Це в останній змагальний день, але ранкова програма".

Ву Санхьок - чинний чемпіон світу зі стрибків у висоту в приміщенні
Ву Санхьок - чинний чемпіон світу зі стрибків у висоту в приміщенні. Фото: Lintao Zhang/Getty Images
  • Про хвилювання перед першим дорослим зимовим ЧС

"Для мене це буде перший дорослий чемпіонат світу у приміщенні. До цього у приміщенні я виступав лише на зимовому чемпіонаті Європи й усе. Цікаво, що відразу фінал, це трішки незвично. Та мені здається, що це піде лише на користь. Я не надто хвилююся, налаштовуюся як на звичайні змагання. Тим паче, що вже кінець зимового сезону. Я вже багато стартів у цьому сезоні зробив, тому не переживаю. Треба просто гарно пострибати, отримати задоволення від цього старту й все. Можна виграти медаль і потім повернутися у Кропивницький".

  • Про плани після чемпіонату світу

"Ми повернемося на кілька днів додому, далі поїду готуватися до літнього сезону. Протягом місяця будемо тренуватися у Португалії. Потім знову поїдемо додому. Щодо літніх стартів, то спершу у мене буде командний чемпіонат України, на ньому треба буде відібратися на Європу. Далі усе залежатиме від моєї форми, можливо не будемо робити так багато стартів, лише основні. Якщо ж відчуватиму, що ще не розстрибався, то проведемо якийсь закордонний турнір. Далі за планом буде Європа, потім основний чемпіонат України та, сподіваюся, Олімпіада.

Щодо Діамантової ліги, то поки запрошень мені не надходило. Серії Діамантової ліги починаються дуже рано, якщо не помиляюся, то [перша] 26 квітня в Китаї. Туди є сенс їхати лише для того, щоб піднятися вверх за рейтинговою системою, тому що ці старти дають багато очок. Та це дуже рано за графіком, летіти туди довго, це може трохи збити тренувальний процес. Утім, будемо бачити, якщо за рейтингом не буду потрапляти, або впаду нижче, то доведеться зробити такий старт. Звісно, якщо буде запрошення".

Хто такий Олег Дорощук?

  • 22-річний український стрибун у висоту, представляє на змаганнях Кіровоградську область.
  • Дорощук – срібний призер юніорських та молодіжних чемпіонатів Європи – у 2018, 2019 та 2023 роках.
  • Найкращий результат Дорощука на дорослому рівні — четверте місце на чемпіонаті Європи-2022. Він також є фіналістом чемпіонату світу-2023.
На початок