"Сказала, що вона свиня". Естонську тренерку з фігурного катання звинуватили у психологічному і фізичному насильстві

"Сказала, що вона свиня". Естонську тренерку з фігурного катання звинуватили у психологічному і фізичному насильстві

Анна Леванді
Анна Леванді. Фото: Priit Mürk/ERR

Що про це відомо.

Кілька колишніх учнів звинуватили естонську тренерку з фігурного катання Анну Леванді у психологічному і фізичному насильстві. Про це повідомляє видання ERR Sport.

Журналісти поговорили з експідопічними Леванді та членами їхніх сімей, а також з кількома тренерами. За словами опитаних, після роботи з Леванді вони стали "морально чи фізично зламаними". Тренерку звинувачують у приниженні та образі дітей.

"Перед змаганнями Анна сказала [про мою доньку] за спиною, що вона свиня. Це була дуже нервова ситуація для неї. Я пішла до Леванді і попросила її припинити знущатися над моєю дочкою. Вона сказала, що я теж свиня. Невдячна свиня. Це була остання крапля, і після цього я написала скаргу", — розповіла матір однієї з учениць Леванді.

"Вона звалює все своє розчарування на дітях і говорить те, що думає. Вона відкрито принижує учнів своїх колег перед своїми власними учнями, кажучи, що вони занадто товсті, мають криві ноги, їхні матері товсті тощо. Така людина не повинна тренувати невинних чотирирічних дітей", — розповіла матір іншої експідопічної естонської тренерки.

За даними ERR Sport, один з інцидентів, за який на Леванді подали скаргу, трапився з дворазовою чемпіонкою Естонії Євою-Лоттою Кійбус, що 12 років тренувалась під керівництвом 58-річної фахівчині. Перед Олімпіадою-2022 Леванді збільшила кількість тренувань, і ноги фігуристки не витримали навантаження, що призвело до пошкодження нерва, яке потребувало операції після Ігор.

"Все стало настільки божевільним, що за 10 днів до Олімпіади в Пекіні Анна плюнула на неї на тренуванні після невдалого стрибка і кинула в неї ковзани, ледь не потрапивши в обличчя", — розповів фізіотерапевт Кійбус.

"Сказала, що вона свиня". Естонську тренерку з фігурного катання звинуватили у психологічному і фізичному насильстві
Естонська фігуристка Єва-Лотта Кійбус. Фото: David J. Phillip/AP Photos

На Леванді було подано скарги до Естонського фонду антидопінгу та спортивної етики. Водночас ця організація направила інформацію Естонському союзу ковзанярів (ESU), який створив спеціальний комітет для розгляду звинувачень.

"Ми створили комітет, щоб заслухати всі залучені сторони для вирішення скарги. Наразі було б передчасно говорити про результат процесу, але ми працюємо в ESU, щоб надати роз’яснення якомога швидше", — повідомила керівниця організації Майр Арм.

Леванді відреагувала на звинувачення власним дописом у соцмережах. Вона визнала, що "не є бездоганною тренеркою", але назвала більшість звинувачень наклепом та абсурдом.

"Так, я дуже вимоглива, часом можу бути суворою чи надто суворою, але ніколи не робила це навмисно", — написала Леванді.

Хто така Анна Леванді

  • 58-річна тренерка з фігурного катання, колишня фігуристка.
  • Народилася і розпочала спортивну кар'єру в Москві, дівоче прізвище — Кондрашова. На міжнародних змаганнях представляла СРСР.
  • Триразова чемпіонка СРСР з фігурного катання. Здобула "срібло" на чемпіонаті світу в 1984 році і чотири рази ставала бронзовою призеркою Євро.
  • З 1999 року тренує в Естонії. У 2020 році була визнана тренеркою року у країні після того, як її підопічна Єва-Лотта Кійбус посіла сьоме місце на чемпіонаті Європи.
На початок