Україна виграла жіночий командний залік на чемпіонаті Європи з важкої атлетики: усі результати

Каміла Конотоп - абсолютна чемпіонка Європи з важкої атлетики
Каміла Конотоп - абсолютна чемпіонка Європи з важкої атлетики. Фото: Федерація важкої атлетики України

У двох медальних заліках українці посіли місця у топ-5.

Збірна України з важкої атлетики завершила виступи на чемпіонаті Європи, що проходив у болгарській Софії. Упродовж дев'яти змагальних днів українці боролися за медалі у десяти чоловічих та десяти жіночих вагових категоріях.

Останньою авторкою медалі у складі України стала Валентина Кісіль. У ривку ваги понад 87 кг вона стала бронзовою призеркою.

Загалом нагороди на чемпіонаті Європи-2024 вдалося здобути шістьом українським важкоатлетам. Три з них показали максимальний результат за кількістю медалей: Каміла Конотоп стала абсолютною чемпіонкою Європи у вазі 59 кг, тоді як Ганна Давидова та Світлана Самуляк вибороли по три нагороди у вазі 64 кг.

Усі медалі України на Євро-2024 з важкої атлетики

У медальному заліку, як за "великими", так і за "малими" медалями, Україна фінішувала у топ-5. Причому у заліку "великих" нагород ще й розділила третє місце з Італією. Переможцем обох заліків стала Вірменія.

Медальний залік Євро-2024 ("великі" нагороди)

• 1. Вірменія — 4 "золото" + 3 "срібло" + 3 "бронза" = 10 медалей
  • 2. Болгарія — 4+2+1 = 7
  • 3-4. Італія — 2+2+0 = 4
  • 3-4. Україна — 2+2+0 = 4
  • 5. Румунія — 2+0+0 = 2

Медальний залік Євро-2024 ("малі" нагороди)

1. Вірменія — 11+7+8 = 26
  2. Болгарія — 11+4+4 = 19
  3. Італія — 6+5+2 = 13
  4. Туреччина — 5+8+11 = 24
  5. Україна — 5+6+2 = 13

У жіночому командному заліку збірна України стала переможцем: набрала 654 бали та випередила найближчого переслідувача, Туреччину, на 119 очок. У чоловічому заліку українці посіли шосте місце (454 бали).

Збірна України з важкої атлетики: що відомо

• Вдруге поспіль фінішувала п'ятою у медальному заліку за "малими" нагородами. За "великими" нагородами торік українці були четвертими (2+3+3).
  • Чотири "великих" та 13 "малих" нагород — найгірший результат України з Євро-2019. За цей період українці провели найкращий в історії чемпіонат Європи у 2021 році — виграли обидва медальні заліки турніру.
  • Каміла Конотоп вдруге поспіль стала абсолютною чемпіонкою Європи: у 2023 році завершила змагання з результатом у 235 кг у багатоборстві.