Володимир Пятенко офіційно призначений на посаду головного тренера жіночої збірної України з футболу

Володимир Пятенко офіційно призначений на посаду головного тренера жіночої збірної України з футболу

Володимир Пятенко офіційно призначений на посаду головного тренера жіночої збірної України з футболу
. Володимир Пятенко. Фото: Womens Football

УАФ прибрала "в.о." з його посади.

Жіноча збірна України з футболу отримала нового головного тренера. Ним став Володимир Пятенко, який у 2023 році обіймав посаду виконувача обов'язків тренера жіночої команди, відповідне рішення затвердив Виконавчий комітет УАФ.

Деталі контракту Пятенка з УАФ щодо роботи головним тренером жіночої збірної України з футболу не повідомляються. Найближчі поєдинки — у стиковому раунді плей-оф проти Болгарії за збереження прописки у дивізіоні В Ліги націй — Україна проведе саме під керівництвом Пятенка.

Пятенко перебував на посаді в.о. головного тренера збірної України після відставки іспанця Луїса Кортеса у серпні 2023 року. Тоді ж комітет жіночого футболу УАФ визначив його як основного кандидата на посаду головного тренера збірної України.

З моменту, коли Пятенко очолив жіночу збірну, команда встигла дебютувати у новому розіграші Ліги націй: зіграла шість матчів у груповій стадії турніру та посіла третє місце (6 очок).

Призначення Пятенка — не єдине кадрове рішення Виконавчого комітету УАФ. Також в УАФ затвердили ще трьох тренерів чоловічих та жіночих збірних України з футболу:

  • Юрій Мороз став головним тренером юнацьких збірних U16 та U17;
  • Дмитро Михайленко очолив юнацькі збірні U18 та U19;
  • Наталія Ігнатович стала головною тренеркою молодіжної жіночої збірної України U19.

Матчі стикового раунду плей-оф за збереження прописки у дивізіоні В Ліги націй жіноча збірна України проведе 23 та 27 лютого.

Хто такий Володимир Пятенко?

  • 49-річний тренер, новий очільник жіночої збірної України з футболу.
  • У жіночому футболі працює з 2021 року. Перед цим працював тренером у чоловічих командах донецького "Металурга", вірменського "Бананца", білоруських "Крумкачів" та київського "Оболонь-Бровара".
  • Перейшовши у жіночий футбол, у період з 2021 до 2023 року працював тренером у "Динамо". Влітку 2023 року змінив команду: очолив харківський "Житлобуд-1".
  • Під керівництвом Пятенка "Житлобуд-1" займає четверте місце в турнірній таблиці Вищої ліги, маючи після 11 матчів 20 очок.
На початок