Юлія Курченко та Єлизавета Литвиненко вибороли медалі для України в останній день Грендслему з дзюдо у Баку

Юлія Курченко
Юлія Курченко. Фото: European Judo Union

Загалом на турнірі Україна взяла три нагороди.

У столиці Азербайджану Баку завершився турнір з дзюдо серії Грендслем. В останній день змагань українки Юлія Курченко та Єлизавета Литвиненко завоювали медалі у ваговій категорії до 78 кг.

Турніри рівня Грендслем входять до відбіркового циклу Олімпіади-2024: спортсмени змагаються за бали в кваліфікаційному рейтингу, що стане визначальним у розподілі путівок на Ігри в Парижі. На першому Грендслемі року в Парижі українці не вигравали медалей.

Дебютну нагороду на Грендслемах у 2024 році Україні принесла Дар'я Білодід. У Баку олімпійська призерка виступила вперше за пів року та здобула "бронзу" у вазі до 57 кг.

Чоловічій збірній України, яка була представлена в Азербайджані сімома спортсменами, не вдалось взяти нагород. Натомість жіноча команда принесла ще дві медалі у неділю, 18 лютого.

Як виступили українки

• Єлизавета Литвиненко та Юлія Курченко змагались в одній ваговій категорії — до 78 кг. Обидві пропустили перший раунд змагань, після чого здобули синхронні перемоги у наступному колі.
  • Після цього Литвиненко та Курченко зустрілись в очному поєдинку за вихід до півфіналу. Тріумфувала Курченко, натомість Литвиненко пройшла у втішні сутички.
  • У втішній сутичці Литвиненко перемогла представницю Косова Лоріану Куку, після чого у поєдинку за "бронзу" здолала словенку Метку Лобнік. Це перша медаль Литвиненко на турнірах серії Грендслем.
  • Курченко у півфіналі перемогла німкеню Анну Монту Олек, однак у фіналі зазнала поразки від Гуше Стенгейс з Нідерландів. Для українки це друга нагорода на Грендслемах: у 2023 році вона взяла "бронзу" у Тбілісі.

З трьома нагородами на Грендслемі у Баку збірна України посіла 13-те місце у медальному заліку турніру. Переможцем стала збірна Азербайджану, яка завоювала вісім призових місць: три "золота", два "срібла" та три "бронзи".

Медалі України на Грендслемі з дзюдо у Баку

• "Срібло": Юлія Курченко (до 78 кг)
  • "Бронза": Дар'я Білодід (до 57 кг), Єлизавета Литвиненко (до 78 кг)

• Наступний Грендслем з дзюдо відбудеться 1-3 березня в узбекистанському Ташкенті.
  • На останньому великому старті 2023 року — чемпіонаті Європи — українські дзюдоїсти вибороли дві медалі: "срібло" Дільшота Халматова (60 кг) та "бронза" Богдана Ядова (66 кг).
  • Дзюдо стало першим видом спорту, у якому атлетів з Росії та Білорусі допустили на великий турнір — чемпіонат світу 2023 року — у нейтральному статусі після оновлення рекомендацій Міжнародним олімпійським комітетом. Через це Україна бойкотувала світову першість.