Біатлон: Кубок світу
"Не очікувала такого ідеального кінця". Француженка Бреза-Буше уперше виграла "золото" ЧС з біатлону в особистій гонці

Ексклюзивно
Жюстін Бреза-Буше на подіумі масстарту на ЧС-2024 з біатлону
Жюстін Бреза-Буше на подіумі масстарту на ЧС-2024 з біатлону. Фото: Hendrik Schmidt/picture alliance via Getty Images

Ексклюзивний коментар чемпіонки світу у масстарті для Суспільне Спорт.

27-річна француженка Жюстін Бреза-Буше – триразова чемпіонка світу-2024 з біатлону. Вона виграла у складі збірної Франції змішану та класичну жіночу естафети, а в останньому старті турніру – тріумфувала в масстарті. Крім того, вона завоювала ще одне "срібло" (спринт) та "бронзу" (переслідування)7

Для Бреза-Буше, як і для усієї збірної Франції, світова першість в Новому Месті стала найуспішнішою в кар'єрі. До цього у кар'єрі Жюстін було чотири медалі чемпіонату світу, з них – жодного "золота".

У масстарті, для виграшу першого особистого "золота", на світових першостях Бреза-Буше провела близьку до ідеалу гонку. Вона закрила усі двадцять мішеней і випередила найближчу суперницю більш ніж на 30 секунд. У топ-4 загалом ж потрапили три француженки: крім Бреза-Буше це також Лу Жанмонно (третя) та Жюлья Сімон (четверта).

"Я не очікувала такого ідеального завершення, що ми розділимо подіум з іншою францжуенкою. Це справді крутий чемпіонат світу для Франції. У нас хороша команда, хороші лижі. Але чому таке домінування? Я не знаю. Ми дуже амбітні усі, усі індивідуально сильні", – відповіла на запитання Суспільне Спорт після гонки Бреза-Буше.

Масстарт – найуспішніша гонка в кар'єрі Жюстін. Вона виграла Малий кришталевий глобус у цій дисципліні в сезоні 2021/22, стала Олімпійською чемпіонкою Пекіна-2022, а тепер – чемпіонкою світу. З десяти особистих перемог – п'ять у Бреза-Буше саме в масстарті.

"Це справді особлива дисципліна", – резюмувала вона у відповіді Суспільне Спорт.

Хто така Жюстін Бреза-Буше

• 27-річна французька біатлоністка, олімпійська чемпіонка та 9-разова призерка чемпіонатів світу.
  • У сезоні 2023/24 іде на другому місці у загальному заліку Кубка світу, здобула по ходу сезону уже п'ять перемог (стільки ж, як за всю кар'єру до того).
  • У цьому сезоні Бреза-Буше повернулася у біатлон, адже пропустила минулу зиму через вагітність та народження дитини.