Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Не впоралася із тиском". Лідерка Кубка світу Тандреволл проводить найгірший ЧС з біатлону в кар'єрі

"Не впоралася із тиском". Лідерка Кубка світу Тандреволл проводить найгірший ЧС з біатлону в кар'єрі

Біатлоністка збірної Норвегії Інгрід Тандреволл у спринті чемпіонату світу-2024.
Інгрід Тандреволл. Фото: Grega Valancic/VOIGT/GettyImages

Норвежка очолює загальний залік Кубка світу, але ризикує закінчити головний старт сезону без медалей в особистих гонках.

Лідерка особистого заліку Кубка світу, норвежка Інгрід Тандреволл втретє поспіль завершила гонку ЧС-2024 з біатлону поза межами топ-20. У жіночій індивідуальній гонці вівторка, 13 лютого, лідерка збірної Норвегії показала лише 27-й час.

Від початку змагального року Тандреволл шість разів сходила на подіум особистих гонок Кубка світу. Зокрема, норвежка здобула "золото" спринтів у Гохфільцені та Рупольдингу.

Результати на Кубку світу дозволили Тандреволл очолити загальний залік — вперше в кар'єрі норвежка може завершити сезон на першому місці. Проте на чемпіонаті світу володарці жовтої майки досі не вдавалося нав'язати боротьбу за медалі.

Як виступає Інгрід Тандреволл на чемпіонаті світу-2024?

 • У спринті Тандреволл показала 25-й час із трьома хибами на "стійці". За швидкістю роботи на дистанції норвежка стала десятою, проте помилки на вогневому рубежі коштували їй місця у топ-10.
 • У переслідуванні Інгрід закрила всі 10 мішеней на "лежці", але норвежку знову підвела стрільба стоячи — по три промахи на двох заключних рубежах. У фінішному протоколі Тандреволл посіла лише 34-те місце — це її другий найгірший результат за увесь час виступів на світовій першості.
 • В індивідуальній гонці Тандреволл заробила три штрафні хвилини — усі на першому вогневому рубежі стоячи. Чемпіонці Лізі Віттоцці норвежка програла чотири з половиною хвилини — навіть без промахів на стрільбі вона залишалася б поза квітковою церемонією.

Як прокоментувала свої виступи Тандреволл?

"Навіть із 20 влучаннями я б не була в топі. Наразі я не виступаю краще за свої результати. Я не маю того ритму [на лижах], як в інші дні", — підсумувала Тандреволл після індивідуальної гонки.

"Мені не вдається бути лідеркою [збірної Норвегії], якою я хочу бути. Не впоралася із тиском на чемпіонаті світу і поки не можу налаштувати решту дівчат".

"Виступаю не краще за свої результати". Лідерка Кубка світу Тандреволл проводить найгірший ЧС з біатлону в кар'єрі
Усі 12 мішеней на ЧС-2024 Тандреволл не закрила на стрільбі стоячи. Фото: Hendrik Schmidt/picture alliance via Getty Images

Останнім шансом на особисту нагороду для Тандреволл залишається масстарт у неділю, 18 лютого. Норвежка гарантувала собі місце у гонці й прагнутиме повторити "срібні" звитяги 2021 та 2023 років у цій дисципліні.

У разі провального масстарту Тандреволл лише вдруге в кар'єрі залишиться без особистих нагород світової першості — це вже ставалося із норвежкою 2020 року в італійському Антгольці. На трьох інших чемпіонатах вона незмінно вигравала срібні медалі, а у 2021 році також додала "бронзу" індивідуальної гонки.

Тандреволл вже доклалася до однієї командної медалі Норвегії на ЧС-2024 — "срібла" класичної змішаної естафети, де норвезька четвірка вперше з 2019 року залишилася без нагороди найвищого ґатунку. Натомість мікст виграла збірна Франції.

Тандреволл на чемпіонатах світу: як виступає норвежка?

 • 2019: "срібло" (спринт) + восьме місце (переслідування)
 • 2020: без особистих нагород і топ-10, три фініші в топ-20
 • 2021: "срібло" (масстарт) + "бронза" (індивідуальнка гонка) + десяте місце (переслідування)
 • 2023: "срібло" (масстарт) + четверте місце (переслідування)
 • 2024: без особистих нагород і топ-20 (триває)

Хто така Інгрід Тандреволл?

 • 27-річна основна біатлоністка збірної Норвегії.
 • Чотириразова чемпіонка світу в жіночих (2019-2021) та змішаній (2023) естафетах.
 • На рівні Кубка світу за кар'єру має 21 подіум та три особистих "золота" (з них рекордні два — в сезоні 2023/24).
 • Віцечемпіонка Європи 2017 року в одиночній змішаній естафеті.
 • У сезоні 2023/24 — чинна лідерка загального заліку Кубка світу із шістьма особистими нагородами різних ґатунків.
 • Досі за кар'єру Тандреволл жодного разу не закінчувала сезон Кубка світу вище за шосту сходинку загального заліку (2022/23).

Масстарт чемпіонату світу-2024: що відомо?

 • Жіночий масстарт чемпіонату світу відбудеться в неділю, 18 лютого. Початок гонки — о 15:15 за київським часом.
 • Серед біатлоністок збірної України до масстарту відібралася цьогорічна дебютантка чемпіонатів світу Христина Дмитренко, що посіла восьме місце індивідуальної гонки.
 • У масстарті титул чинної чемпіонки відстоюватиме шведка Ганна Еберг, що поки залишається без особистих нагород ЧС-2024.
На початок