"Ми дивом вижили". Кот-д'Івуар виграв домашній Кубок африканських націй після звільнення тренера посеред турніру

Збірна Кот-д'Івуару після перемоги у Кубку Африки
Збірна Кот-д'Івуару після перемоги у Кубку Африки. Фото: Sunday Alamba/AP Photos

Неймовірний шлях до титулу.

У Кот-д'Івуарі завершився Кубок африканських націй з футболу. Переможцями турніру стали його господарі, які на шляху до "золота" здобули кілька драматичних перемог.

Кот-д'Івуар перед стартом домашнього КАН вважався одним з його фаворитів. Утім, у плей-оф "слони" вийшли лише з третього місця в групі, причому в останньому турі зазнали сенсаційної розгромної поразки від Екваторіальної Гвінеї — 0:4.

Ще перед стартом плей-оф керівництво івуарійського футболу звільнило головного тренера збірної Жана-Луї Гассе. Матчі на виліт команда провела під керівництвом його асистента Емерса Фае.

В 1/8 фіналу Кот-д'Івуар пройшов на той момент чинного чемпіона Африки Сенегал у серії пенальті, а в чвертьфіналі у додатковий час здолав Малі. В обох поєдинках івуарійці відігрувались на останніх хвилинах основного часу.

У півфіналі господарі турніру з мінімальним рахунком здолали ДР Конго. А у фіналі вдруге за місяцьПрограли Нігерії на груповому етапі 0:1. зустрілись з Нігерією і здійснили ще один камбек: голи Франка Кессьє та Себастьяна Алле у другому таймі принесли перемогу з рахунком 2:1.

Кот-д'Івуар втретє в своїй історії виграв Кубок африканських націй. За кількістю перемог у турнірі "слони" зрівнялись з Нігерією, рекордсменом залишається Єгипет — сім титулів.

Шлях Кот-д'Івуару до перемоги у Кубку африканських націй-2023

• Груповий етап: дві поразки у трьох матчах, вийшли у плей-оф з третього місця
  • 1/8 фіналу: Сенегал — 1:1, перемога по пенальті 5:4
  • Чвертьфінал: Малі — 2:1 з додатковим часом
  • Півфінал: ДР Конго — 1:0
  • Фінал: Нігерія — 2:1

Другу перемогу у Кубку Африки здобув 36-річний півзахисник Макс Градель, який перед цим тріумфував у 2015 році. Після фіналу він відзначив, що увесь Кот-д'Івуар пишається збірною.

"Найважливіше — це коли івуарійці пишаються своєю [національною] командою, і я думаю, що вони пишаються нею сьогодні. Немає нічого кращого, ніж виграти Кубок Африки", — сказав Градель.

"Це більше ніж казка. Я насилу сприймаю все це. Коли я думаю про все, через що ми пройшли, [то розумію, що] ми дивом вижили. Ми ніколи не здавалися і нам вдалося здійснити камбеки після багатьох важких ударів", — заявив виконувач обов'язків тренера Кот-д'Івуару Емерс Фае.

Кубок Африки: що відомо?

• У 2024 році пройшов 34-й розіграш в історії Кубка Африки. Цьогорічний турнір мав відбутися влітку 2023 року у Кот-д'Івуарі, однак організатори змістили його проведення на січень-лютий 2024-го через погодні умови.
  • Найкращим бомбардиром КАН-2023 став 34-річний футболіст Екваторіальної Гвінеї Еміліо Нсуе, який на груповому етапі оформив дубль у матчі з Кот-д'Івуаром (4:0) та зробив хеттрик у ворота Гвінеї-Бісау (4:2).
  • Наступний розіграш Кубка Африки відбудеться влітку 2025 року, турнір вдруге прийматиме Марокко.