"Був нашим майбутнім". Світовий рекордсмен з марафону Келвін Кіптум загинув в автокатастрофі

"Був нашим майбутнім". Світовий рекордсмен з марафону Келвін Кіптум загинув в автокатастрофі

Келвін Кіптум
Келвін Кіптум. Фото: Alberto Pezzali/AP Photos

Що відомо про трагедію.

Кенійський легкоатлет, світовий рекордсмен з марафонського бігу Келвін Кіптум загинув внаслідок автокатастрофи. Про це повідомляє ESPN.

Кіптум втратив контроль над своїм автомобілем та врізався у дерево. Разом з 24-річним спортсменом загинув його тренер Жерве Гакізімана. В автомобілі також перебувала 24-річна жінка, яка була доставлена в лікарню з серйозними травмами.

Трагедія сталася поблизу міста Капсабет на заході Кенії — у цьому регіоні знаходиться тренувальна база, де займаються найкращі марафонці Кенії та світу.

"Ми шоковані та глибоко засмучені через жахливу втрату Келвіна Кіптума та його тренера Жерве Гакізімана. Від імені всієї Всесвітньої легкої атлетики ми висловлюємо наші глибокі співчуття їхнім родинам, друзям, товаришам по команді та кенійському народу", — заявив очільник World Athletics Себастьян Коу.

Співчуття з приводу смерті Кіптума також висловив президент Кенії Вільям Руто.

"Келвін Кіптум був зіркою. Можливо, один із найкращих спортсменів у світі, який долав перешкоди, щоб встановити рекорд марафону. Йому було лише 24 роки, і він як герой тріумфував у Валенсії, Чикаго, Лондоні та в інших топзмаганнях. Його ментальна стійкість і дисципліна були неперевершеними. Кіптум був нашим майбутнім", — заявив Руто.

Кіптум встановив світовий рекорд у бігу на марафонську дистанцію у жовтні 2023 року в Чикаго — 2:00:35 хвилини. Кенієць планував розпочати сезон-2024 на Роттердамському марафоні у квітні, заявивши, що хоче стати першим спортсменом, який пробіжить дистанцію менш ніж за дві години.

Окрім того, Кіптум мав виступити на Олімпійських іграх-2024 в Парижі. Келвін вважався одним з двох топпретендентів на "золото" — його головним суперником у марафоні повинен був стати інший кенієць, Еліуд Кіпчоге, чий рекорд і побив Кіптум.

Келвін Кіптум: що відомо про його рекорди

  • Кіптум на початку кар'єри спеціалізувався з бігу на середні дистанції, але у 2022 році почав змагатися у марафоні. Зокрема, на Валенсійському марафоні-2022 він став найшвидшим дебютантом в історії, фінішувавши за 2:01:53.
  • У квітні 2023 року переміг на Лондонському марафоні (2:01:25) з 16-секундним відставанням від світового рекорду.
  • У жовтні 2023-го встановив світовий рекорд у марафоні: першим в історії подолав дистанцію менш ніж за 2:01 години, це сталось на Чиказькому марафоні.

Найшвидші забіги в історії чоловічого марафону: топ-5

  1. Келвін Кіптум (Кенія) – 2:00:35 години (8 жовтня 2023 року) – світовий рекорд
  2. Еліуд Кіпчоге (Кенія) – 2:01:09 (25 вересня 2022 року)
  3. Келвін Кіптум (Кенія) – 2:01:25 (23 квітня 2023 року)
  4. Еліуд Кіпчоге (Кенія) – 2:01:39 (16 вересня 2018 року)
  5. Кененіса Бекеле (Ефіопія) – 2:01:41 (29 вересня 2019 року)
На початок