Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Не можу поки перебороти". Христина Дмитренко пояснила погіршення результатів у переслідуваннях після успішних спринтів

"Не можу поки перебороти". Христина Дмитренко пояснила погіршення результатів у переслідуваннях після успішних спринтів

Ексклюзивно
"Не можу поки перебороти". Христина Дмитренко пояснила погіршення результатів у переслідуваннях після успішних спринтів
Христина Дмитренко. Фото: Kevin Voigt/Getty Images

Ексклюзивне пояснення української біатлоністки для Суспільне Спорт.

Дебютна гонка на чемпіонаті світу – найкращий результат у кар'єрі на найвищому рівні (12-те місце). Дебютна гонка на чемпіонаті Європи – "бронза". 24-річна Христина Дмитренко з надуспішних для себе стартів відкрила кар'єру на континентальній на світовій першостях.

Обидва результати українка, яка проводить перший сезон в основі збірної, показала в спринтерських гонках. Однак в обох випадках після успішного спринту відбувалося "падіння" в переслідуванні.

Результати Христини Дмитренко в сезоні 2023/24: спринт / переслідування

  • Естерсунд: спринт – 49-те місце (2 промахи) / переслідування – не стартувала
  • Ленцергайде: спринт – 27-ме місце (0) / переслідування – 29-те місце (2)
  • Обергоф: спринт – 38-ме місце (1) / переслідування – 39-те місце (2)
  • Брезно-Осрблі (Євро-2024): спринт – 3-тє місце (0) / переслідування – 35-те місце (6)
  • Нове Место (ЧС-2024): спринт – 12-те місце (0) / переслідування – 26-те місце (4)

Загалом за дорослу кар'єру Христина провела шість "зв'язок" спринт/переслідування, покращила позицію лише одного разу – в Ідре (сезон 2022/23) піднялася з 59-го та 51-те місце.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт після переслідування на чемпіонаті світу Дмитренко пояснила, що перш за все причина погіршення результатів у психології.

"Якось емоційно можу справлятися з двома рубежами, а коли їх чотири і стоїть питання, що можу показувати хороший результат, то це психологічно важко. Не можу поки що це перебороти. З цим треба боротися, адже я дуже хочу тримати такий рівень [як у спринтах]. Сьогодні вийшла з чистою головою, думала, що все буде добре. І все одно", – резюмувала українка.

У переслідуванні в Новому Месті усе пішло не за планом Дмитренко уже на першій стрільбі, де вона заробила два кола штрафу. А загалом за гонку – чотири неточні постріли.

"Я засмутилася, звісно, що так настріляла з першого рубежу. Але все одно була група людей завжди поруч, – згадувала Дмитренко. – Хоча дві хиби у мене були технічні: вітер піднявся з іншого боку, а ми не змогли це побачити. Був дощ, прапорці намокли і він не відчувався, його не бачили, і в усіх були хиби".

Христина додала, що почувала себе невпевнено на стрільбі, а бажанням було уникнення промахів, особливо на стрільбі стоячи. Впоратися з завданням не вийшло – по одному неточному пострілу на обох "стійках".

"Приходила на "стійку" і мене дуже ковбасило. Нервувала та не хотіла йти на ці штрафні кола. Розуміла, що всі близько, і якщо я стрільну [штрафне] коло, це буде якось не дуже. Чи позитивно оціню гонку? Мені б хотілося просто добре відпрацювати на рубежі, але було взагалі невпевнено", – пояснила Христина.

Водночас, свою найбільшу перемогу на юніорському рівні Христина Дмитренко здобула саме в переслідуванні. На Юнацькій Олімпіаді-2016 вона піднялася з четвертого місця у спринті до "золота" персьюту. Тоді Христина теж розпочала гонку з двох промахів, але наступні три стрільби пройшла "чисто".

Христина Дмитренко у сезоні 2023/24: що відомо

  • Дебютантка основи збірної України, провела в сезоні Кубка світу 16 гонок.
  • У спринті на чемпіонаті світу встановила найкращий результат кар'єри – 12-те місце. Загалом п'ять разів уже фінішувала у топ-30 найкращих.
  • Виграла "бронзу" чемпіонату Європи-2024 у спринті – це перша медаль для Дмитренко на такому рівні та єдина нагорода України на Євро-2024.
На початок