"Сподіваюся, зміг підняти Україні настрій". Віталій Мандзин підбив підсумки юніорського Євро після "срібла" масстарту

"Сподіваюся, зміг підняти Україні настрій". Віталій Мандзин підбив підсумки юніорського Євро після "срібла" масстарту

Ексклюзивно
Біатлоніст збірної України Віталій Мандзин на чемпіонаті Європи-2024 серед юніорів.
Віталій Мандзин. Фото: Koksarovs/IBU

Ексклюзивний коментар біатлоніста для Суспільне Спорт.

Збірна України завершила юніорське Євро-2024 з біатлону з однією срібною нагородою. В останній день змагань у неділю, 11 лютого, друге місце в чоловічому масстарті-60 посів Віталій Мандзин.

20-річний Мандзин залишився поза заявкою на дорослий чемпіонат світу й натомість вирушив на юніорське Євро в польському Якушице. Головний тренер збірної Юрай Санітра пояснив Суспільне Спорт, що розраховує на успішні виступи українця на рівні однолітків.

Мандзин був близьким до першої нагороди в індивідуальній гонці, проте посів четверте місце з відставанням від подіуму в 6.4 секунди. Натомість у спринті Віталій фінішував поза топ-10 — на 13-й сходинці.

У масстарті Мандзин мав третій час і спершу мав отримати "бронзу". У заліку українець піднявся завдяки дискваліфікації естонця Якоба Кульбіна, який зробив зайвий шостий постріл на вогневому рубежі.

Враженнями від виступу на Євро-2024 та своєї дебютної особистої нагороди на цьому рівні Віталій Мандзин поділився в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

  • Про четверте місце в індивідуальній гонці та додаткову мотивацію:
"Четверте місце — це, мабуть, той результат, на який я був готовий і потрібно було прийняти це. Звісно, прикро було, що саме на фініші гонки така ситуація склалася і мене обійшли. Значить, так мало бути. Потрібно було це прийняти — це спорт, такі ситуації бувають. Це нормально".

"Це мене, звісно, додатково підштовхнуло в плані мотивації і дало зрозуміти, що можу боротися за найвищі місця. Та скажу відверто, що в спринті мої очікування трішки, можна сказати, не виправдалися — дуже фізично важко було, тим паче і стрільба стоячи не пішла.

Досить складні умови і погодні, і стан траси, яка дуже сильно розбивається, тому фізично було дуже важко. Та і, в принципі, цей чемпіонат Європи доволі фізично складний для мене".

  • Про результат у масстарті-60 та срібну медаль:

"Щодо роботи по трасі, я старався відпрацювати рівномірно, фізично не було легко. Траса дуже сильно розбивається. І мені особисто такою трасою, коли я ще не в найкращих кондиціях перебуваю, доволі важко фізично бігти. Але старався тримати один темп, десь підтягнутися, десь потриматися, потерпіти.

Було доволі складно стріляти саме через погодні умови. Під час масстарту падав дощ, був туман. На першій стрільбі лежачи десь, напевно, вже психологічно розумів, що влучаю останній постріл, але, на жаль, виявилося не так. А на першій стрільбі стоячи трішки перетримав і перестояв тоді, два прикрі промахи були. Та й туман заважав чисто працювати на вогневих рубежах".

  • Про емоції на фініші масстарту-60:
"Звісно, було приємно, що саме в останній день на чемпіонаті Європи я зміг вибороти медаль. Я особисто був радий, звісно, і сподіваюся, що зміг підняти настрій хоч трішки всій Україні саме цим результатом".

"Така ще сталася досить курйозна ситуація, що я фінішував третім, але у фінішному протоколі в мене другий результат. Бо, на жаль, дискваліфікували цього естонця [Кульбіна] за порушення технічних правин — він використав [зайвий] патрон".

  • Про подальші плани:

"Ми вирушаємо з юніорською збірною на підготовку до чемпіонату світу в Естонію. Будемо готуватися до головного старту сезону".

Що відомо?

  • Від початку 2024 року Віталій Мандзин закріпився в складі основної збірної України, проїхавши два етапи Кубка світу — в німецьких Обергофі та Рупольдингу. В загальному заліку серії він посідає 71-ше місце.
  • "Срібло" масстарту-60 — друга медаль представника Тернопільщини на рівні молодіжних чемпіонатів Європи. У 2023 році в складі четвірки України він здобував "бронзу" класичної змішаної естафети в латвійській Мадоні.
  • Чемпіонат світу з біатлону серед юніорів стартує 21 лютого в естонському Отепяе. Серед учасників розіграють 18 комплектів нагород в особистих та командних дисциплінах.
На початок