"Всі пам'ятають переможця". Збірна Катару вдруге поспіль виграла Кубок Азії з футболу завдяки хеттрику з пенальті

Збірна Катару святкує перемогу у Кубку Азії
Збірна Катару святкує перемогу у Кубку Азії. Фото: Hussein Sayed/AP Photos

Як минув вирішальний матч проти Йорданії.

У Катарі завершився чоловічий Кубок Азії з футболу. Перемогу у домашньому турнірі здобула збірна Катару, яка у фіналі здолала Йорданію.

Кубок Азії мав відбутися влітку 2023 року у Китаї, однак країна не змогла прийняти турнір через пандемію коронавірусу. У підсумку господарем став Катар, проте змагання перенесли на початок 2024 року через погодні умови і участь збірної Катару в Золотому кубку КОНКАКАФ-2023.

На шляху до фіналу Катар, який захищав титул чемпіона Азії, здолав у плей-оф команди Палестини (2:1), Узбекистану (1:1, 3:2 по пенальті) та Ірану (3:2). Натомість Йорданія вперше вийшла у фінал континентальної першості, обігравши збірні Іраку (3:2), Таджикистану (1:0) та Південної Кореї (2:0).

Як пройшов фінал Кубка Азії

• Фінальний поєдинок відбувся на стадіоні "Лусаїл", який приймав вирішальну гру чемпіонату світу 2022 року. Матч відвідали понад 86 тисяч вболівальників, пише Al Jazeera.
  • Катар відкрив рахунок на 22-й хвилині: найкращий бомбардир збірної на Кубку Азії Акрам Афіф реалізував пенальті. На перерву команди пішли за мінімальної переваги господарів турніру.
  • У середині другого тайму Йорданія відігралась зусиллями форварда Язана Аль-Наймата. Однак невдовзі Афіф знову вивів катарців уперед, ще раз реалізувавши пенальті.
  • У компенсований час Афіф зробив хеттрик з пенальті та закріпив перемогу Катару у фіналі і турнірі загалом — 3:1.

Кубок Азії-2023 з футболу. Фінал

• Йорданія — Катар 1:3

Голи: Аль-Наймат, 67 — Афіф, 22, 73, 90+5 (усі — з пенальті)

Що означає результат матчу

• Катар вдруге поспіль та вдруге у своїй історії загалом виграв Кубок Азії з футболу. У фіналі попереднього розіграшу катарці здолали Японію з рахунком 3:1.
  • Катар став першою збірною за 20 років, яка захистила титул чемпіона Азії. Востаннє перед ним це робила Японія, що виграла турнір у 2000 та 2004 роках.
  • Завдяки хеттрику у фіналі вінгер Катару Акрам Афіф став найкращим бомбардиром Кубка Азії-2023 з 8 голами. Він випередив форварда збірної Іраку Аймена Хуссейна (6). Афіфа, що виступає за катарський "Аль-Садд", також визнали найціннішим гравцем турніру.
"Це була дуже важка гра. Напруга була високою. Можливо, це був не такий красивий футбол, якого всі бажали, але всі пам’ятають переможця", — сказав за підсумками фіналу головний тренер Катару Тінтін Маркес.

Кубок Азії: що відомо

• У 2024 році відбувся 18-й розіграш Кубка Азії в історії. Турнір втретє приймав Катар.
  • Наступний Кубок Азії пройде у січні 2027 року в Саудівській Аравії, яка вперше стане господарем континентальної першості.
  • Рекордсменом Кубка Азії за кількістю титулів залишається Японія, яка чотири рази вигравала турнір. Востаннє це було у 2011 році.