Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Дві українки — у топ-20 жіночого спринту на чемпіонаті світу з біатлону: результати гонки

Дві українки — у топ-20 жіночого спринту на чемпіонаті світу з біатлону: результати гонки

Христина Дмитренко - дебютантка чемпіонату світу з біатлону
Христина Дмитренко. Фото: Getty Images

Як виступили українки в першій особистій гонці світової першості.

Другою гонкою чемпіонату світу з біатлону став жіночий спринт. Участь у ньому взяли 93 біатлоністки, серед них чотири українки: Юлія Джима, Ірина Петренко, Анастасія Меркушина та Христина Дмитренко, для якої цей старт став дебютним на рівні чемпіонаті світу.

Жіночий спринт відбувся через день після стартової гонки чемпіонату світу — змішаної естафети. У цій гонці Україна посіла сьоме місце, а участь взяли Юлія Джима та Ірина Петренко, які бігли третій та четвертий етапи.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки чемпіонату світу на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також місцевих телеканалах Суспільного.

У спринті Джима та Петренко також першими стартували у складі України. Останньою виходила на старт Анастасія Меркушина — 84-й номер.

Як виступили українки у жіночому спринті?

 • Юлія Джима не пройшла ідеально вогневі рубежі: на "стійці" припустилася однієї хиби. При цьому українська біатлоністка поступалася і ходом по дистанції: на фініші програла француженці Жюлії Сімон 1:04 хвилини.
 • Чисту стрільбу у спринті продемонструвала Ірина Петренко. Після "стійки" українська біатлоністка виходила на 11-й позиції, випереджаючи Джиму на 23 секунди. Однак на останньому колі українка суттєво програла (51.2 секунди по Жюстін Бреза-Буше) і натомість випередила партнерку по збірній лише на 4.2 секунди.
 • А ось Христина Дмитренко після другої стрільби була ще й претенденткою на потрапляння у квіткову церемонію: закрила всі мішені на вогневих рубежах та вийшла на п'ятій позиції.
 • Однак втримати місце у топ-5 Дмитренко не змогла. Дебютантка чемпіонату світу фінішувала на 12-й позиції — найкращий результат серед українок у спринті.
 • Щодо Анастасії Меркушиної, то вже на першій стрільбі українська біатлоністка заробила коло штрафу. Воно ж і позбавило її високого результату — 29-те місце з чистою другою стрільбою.
 • Чемпіонкою спринту стала француженка Сімон, яка випередила партнерок по збірній Жюстін Бреза-Буше та Лу Жанмонно. Це перша перемога французьких біатлоністок у жіночому спринті на чемпіонаті світу за дев'ять років.
 • Загалом це лише третій випадок потрійного подіуму біатлоністок з однієї країни в історії жіночих особистих гонок на чемпіонату світу. Востаннє це сталося у 2007 році: топ-3 посіли німкені Андреа Хенкель, Мартіна Глагоу та Каті Вільгельм у масстарті.
 • Від України до гонки переслідування відібралися всі чотири українки. Найближчою до лідерки буде Христина Дмитренко — 1:26 хвилини відставання.

Чемпіонат світу з біатлону Спринт, жінки

 1. Жюлія Сімон (Франція, 0+0) 20:07.5
 2. Жюстін Бреза-Буше (Франція, 1+0) +4.9
 3. Лу Жанмонно (Франція, 0+1) +40.8
 4. Софі Шово (Франція, 1+0) +44.2
 5. Байба Бендіка (Латвія, 0+1) +46.5
 6. Франціска Пройсс (Німеччина, 0+1) +1:05.3

...

 • 12. Христина Дмитренко (Україна, 0+0) +1:26.2
 • 19. Ірина Петренко (Україна, 0+0) +1.44.1
 • 21. Юлія Джима (Україна 0+1) +1:48.3
 • 29. Анастасія Меркушина (Україна, 1+0) +2:05.6
На початок