"Один з найкращих варіантів". Капітан збірної України Терещук оцінив жеребкування Першої світової групи Кубка Девіса

"Один з найкращих варіантів". Капітан збірної України Терещук оцінив жеребкування Першої світової групи Кубка Девіса

Ексклюзивно
Капітан чоловічої збірної України з тенісу Орест Терещук на Кубку Девіса-2024.
Орест Терещук. Фото: ФТУ

Ексклюзивний коментар Ореста Терещука для Суспільне Спорт.

Чоловіча збірна України з тенісу отримала свого наступного суперника на Кубку Девіса. У вересні 2024 року "синьо-жовті" проведуть матчеву зустріч Першої світової групи зі збірною Ізраїлю.

Обидві команди в лютому не подолали кваліфікацію фінального турніру. Україна за сумою чотирьох матчів поступилася США, а ізраїльтяни — Чехії.

Серед переліку сіяних команд на жеребкуванні, що могли трапитися Україні, збірна Ізраїлю стала другою найменш рейтинговою — 27-ма сходинка. Перша ракетка країни Ішай Оліел перебуває поза топ-400 світового одиночного рейтингу ATP.

Номінальним господарем матчевого протистояння стане Ізраїль. Водночас остаточне місце для його проведення затвердять пізніше, на тлі запровадження в країні воєнного стану в жовтні 2023 року.

За підсумками жеребкування Суспільне Спорт звернулося за коментарем до капітана збірної України Ореста Терещука, який назвав жереб команди "одним із найоптимальніших".

  • Чи задоволені жеребом:
"Так, звісно. Це один з найкращих варіантів на папері, тому задоволені. На сьогоднішній день серед команд, які були сіняні за рейтингом своїх гравців, Ізраїль — один із найоптимальніших варіантів для нас".
"Один з найкращих варіантів". Капітан збірної України Терещук оцінив жеребкування Першої світової групи Кубка Девіса
Орест Терещук і Олексій Крутих на кортах Кубка Девіса. Фото: Федерація тенісу України
  • Про організаційні моменти зустрічі з Ізраїлем на виїзді:

"Поки ще дуже довго до матчу. Якщо я не помиляюсь, або у червні, або у липні [спливає] дедлайн подачі заявок і затвердження місця проведення зустрічі.

Наразі не відомо, чи дозволять Ізраїлю приймати [зустріч Кубка Девіса] у зв'язку з нестабільною ситуацією там. Тому можливі різні варіанти".

"Я думаю, вони візьмуть паузу на декілька місяців і тільки потім почнуться якісь консультації з Міжнародною тенісною федерацією, можливо, з нашою федерацією. І будуть приймати якісь оптимальні рішення".
  • Що відомо про теніснистів збірної Ізраїлю:

"У них була дуже сильна пара, одна з найкращих у світі. Були непогані гравці [одиночного розряду] в першій сотні, тобто високого класу.

Непогані юніори, які зараз виступають вже як дорослі гравці. Але поки що їм не вдалося реалізувати свій потенціал, який у них був у юнацькому тенісі. Саме тому я вважаю, що це один із найоптимальніших варіантів, який міг нам трапитися".

  • Чи проводитиме ротацію збірна України:
"Ще дуже довго до матчів. Будемо ближче до зустрічі дивитися, в яких кондиціях наші гравці підходитимуть".

"Треба буде робити непростий вибір, кого запрошувати до збірної. Чи буде це ротація, чи буде це такий самий склад, який був [у лютому] проти США — сказати важко, тому що [залишається] ще понад пів року".

"Один з найкращих варіантів". Капітан збірної України Терещук оцінив жеребкування Першої світової групи Кубка Девіса
У зустрічі зі США за Україну зіграли Олексій Крутих, В'ячеслав Бєлінський, Ілля Бєлобородько та Владислав Орлов. Фото: ФТУ

Кубок Девіса-2024: що відомо?

  • Переможець пари Ізраїль — Україна в сезоні 2025 року повернеться до виступів у кваліфікації фінального турніру Кубка Девіса.
  • Попри поразку від США збірна України зберегла 35-те місце в рейтингу Кубка Девіса. Ізраїль після останнього оновлення піднявся на чотири сходинки — на 27-му позицію.
  • Україна вчетверте наблизилися до головних змагань Кубка Девіса з тенісу. У відборі фінальної частини "синьо-жовті" також вибували у 2013, 2014 та 2016 роках.
На початок