Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Який мандраж уже в моєму віці?" Артем Прима відкриє для України чемпіонат світу з біатлону: його емоції перед стартом

"Який мандраж уже в моєму віці?" Артем Прима відкриє для України чемпіонат світу з біатлону: його емоції перед стартом

Ексклюзивно
"Який мандраж уже в моєму віці?" Артем Прима відкриє для України чемпіонат світу з біатлону: його емоції перед стартом
Артем Прима. Фото: Суспільне Спорт

Він одразу увійде в топ-5 біатлоністів за кількістю гонок в історії України.

36-річний Артем Прима – учасник десяти чемпіонатів світу з біатлону та трьох Олімпійських ігор. З 2011 року українець незмінно потрапляє до заявки та проводить щонайменше одну гонку на головному старті сезону. У Новому Месті ця серія продовжиться уже до чотирнадцяти.

Найуспішним з усіх чемпіонатів світу для Артема був турнір у 2021 – два фініші в особистих гонках у топ-10, ще два в естафетах на четвертому місці й статус одного з небагатьох біатлоністів, що провели повну програму світової першості.

До чемпіонату світу у 2024 році Прима підходить після непростого сезону – жодного фінішу у заліковій зоні за перші п'ять етапів. При цьому саме йому належить найкращий результат для чоловічої збірної України в сезоні — дев'яте місце в індивідуальній гонці в Антгольці.

Передував найкращому результату в сезоні невеликий гірський збір в Австрії, який допоміг біатлоністові трохи розбігтися. Останній тиждень перед чемпіонатом світу тренерський штаб теж склав індивідуальний графік для чернігівця. Як відзначив сам Артем, тренування було трохи коротші.

Головний тренер збірної Юрай Санітра розраховує на Артема Приму уже в першій гонці – змішаній естафеті. Він буде стартувати на першому етапі. Одним з факторів, які вплинули на рішення Санітри, став досвід Прими.

Для 36-річного Артема це буде 282-й старт на рівні Кубка світу (включно з Олімпіадами та чемпіонатом світу). За цим показником він є 14-м найдосвідченішим активним біатлоністом.

Суспільне Спорт запитало в Прими безпосередньо в Новому Месті про фактор досвіду та хвилювання перед стартом у змішаній естафеті.

"Який мандраж уже в моєму віці? Відповідальність є перед кожним стартом. Коли це особиста гонка – працюєш на максимум, а далі стежиш за часом. В естафеті – інша відповідальність, бо четверо в команді. Ще коли працюєш по дистанції, то тримаєш в голові, що треба покраще передати естафету, викластися наповну. Кожен крок продумуєш, щоб краще було колезі, який бігтиме за тобою", – пояснив біатлоніст.

Коли Прима розпочне змішану естафету, він стане шостим біатлоністом в історії українського біатлону за кількістю гонок. До цього він ділить позицію з Вітою Семеренко.

Біатлоністи з найбільшою кількістю гонок в історії України

 1. 374 гонки – Андрій Дериземля
 2. 361 гонка – Валентина Семеренко
 3. 296 гонок – Олена Білосюк
 4. 292 гонки – Юлія Джима
 5. 290 гонок — Олексій Айдаров
 6. 281 гонка – Віта Семеренко
 7. 281 гонка – Артем Прима
 8. 271 гонка – В'ячеслав Деркач
 9. 244 гонки – Сергій Семенов
 10. 238 гонок – Дмитро Підручний
 11. 232 гонки – Олександр Біланенко

З моменту дебюту на рівні Кубка світу у 2010 році, Артем Прима двічі підіймався на подіум. Двічі в естафетах – в змішаній (сезон 2017/18 в Контіолахті), в чоловічій (сезон 2019/20 в Новому Месті). Стадіон в Чехії Прима виділяє як один з улюблених – і одразу з двох причин.

"Дуже великий класний стадіон. Гул від трибун буде, як на футбольній арені. Ця атмосфера – вона підбадьорує, додає. Є місця, де, як кажуть, посміхається вдача – я в це вірю. Ми в Новому Месті були другими в чоловічій естафеті. Все в руках [цього разу], як то кажуть. Будемо намагатися викластися, будемо думати, що дійсно вдача на нашому боці", – резюмував Артем.
На початок