Збірна України здобула 25 медалей на другому етапі Кубка світу з парабіатлону та лижних перегонів: усі нагороди

Українські паралижниці Людмила Ляшенко та Олександра Кононова на подіумі КС-2024.
Людмила Ляшенко (ліворуч) та Олександра Кононова (у центрі). Фото: НКСІУ

В усіх дисциплінах "синьо-жовті" здобули дев'ять золотих медалей.

Сезон Кубка світу з парабіатлону та лижних перегонів продовжився другим етапом в італійському Мартелі. Збірна України за підсумками турніру здобула 25 нагород різних ґатунків.

Перший етап змагального року в січні мав відбутися у словенській Поклюці, проте його перенесли до італійського Добб'яко. Тоді за чотири змагальних дні "синьо-жовті" виграли 17 нагород у паралижних перегонах, зокрема одне "золото".

Ще чотири змагальні дні Кубка світу 2023/24 відбулися в Мартелі. Учасники виступали в трьох спринтерських дисциплінах з обох видів спорту, а найдовшою стала індивідуальна гонка на середню дистанцію серед біатлоністів — у ній параатлети долали 10 кілометрів.

Як виступила збірна України?

• Найбільшим тріумфатором етапу в Мартелі від України став 27-річний чемпіон Паралімпіади-2022 Олександр Казік. В Італії він здобув "золото" біатлонних змагань в усіх трьох дисциплінах серед спортсменів із порушеннями зору.
  • У класі сидячи "синьо-жовті" перемагали в усіх чотирьох дисциплінах з лижних перегонів та біатлону. Найрезультативнішими для України стали спринт та спринт-персьют у біатлоні — по три "золота".
  • У парабіатлоні українці зібрали два повних подіуми: місця в топ-3 "індивідуалки" на середню дистанцію в класі сидячи між собою розділили Василь Кравчук, Тарас Радь і Олександр Алексик; у спринт-персьюті до призерів потрапили Олександр Казік, Ярослав Решетинський та Дмитро Суярко.
  • Сергій Романюк, володар єдиного "золота" України в Добб'яко, додав до доробку "бронзу" біатлонного спринту в класі стоячи.

Усі нагороди збірної України в Мартелі

Паралижні перегони:

Спринт класичним стилем (1 та 1.2 км):

• "Золото": Павло Баль (клас сидячи)
  • "Срібло": Людмила Ляшенко (клас стоячи)
Збірна України здобула 25 медалей на другому етапі Кубка світу з паралижних перегонів: усі нагороди
Павло Баль на чолі подіуму в спринті Кубка світу з паралижних перегонів. Фото: НКСІУ

Біатлон:

Спринт (7.5 км):

• "Золото": Тарас Радь (клас сидячи), Олександра Кононова (клас стоячи), Олександр Казік (клас спортсменів з порушеннями зору, з гайдом Сергієм Кучерявим)
  • "Срібло": Павло Баль (клас сидячи), Людмила Ляшенко (клас стоячи), Ярослав Решетинський (клас спортсменів з порушеннями зору, з гайдом Дмитром Драгуном)
  • "Бронза": Сергій Романюк (клас стоячи)

Спринт-персьют (2.4 км):

• "Золото": Тарас Радь (клас сидячи), Людмила Ляшенко (клас стоячи), Олександр Казік (клас спортсменів з порушеннями зору, з гайдом Сергієм Кучерявим)
  • "Срібло": Василь Кравчук (клас сидячи), Олександра Кононова (клас стоячи), Ярослав Решетинський (клас спортсменів з порушеннями зору, з гайдом Дмитром Драгуном)
  • "Бронза": Назар Шевчик (клас стоячи), Богдана Конашук (клас стоячи), Дмитро Суярко (клас спортсменів з порушеннями зору, з гайдом Олександром Ніконовичем)

Індивідуальна гонка на середню дистанцію (10 км):

• "Золото": Василь Кравчук (клас сидячи), Олександр Казік (клас спортсменів з порушеннями зору, з гайдом Сергієм Кучерявим)
  • "Срібло": Тарас Радь (клас сидячи), Людмила Ляшенко (клас стоячи), Дмитро Суярко (клас спортсменів з порушеннями зору, з гайдом Олександром Ніконовичем)
  • "Бронза": Олександр Алексик (клас сидячи), Дмитро Середа (клас стоячи)

Що відомо?

• Сезон Кубка світу завершиться 13-17 березня у канадському Принс-Джорджі. У кожному класі учасники розіграють нагороди в чотирьох дисциплінах.
  • Чемпіонат світу відбудеться напередодні в Принс-Джорджі — 6-10 березня. Чемпіони світу визначаться у індивідуальній, спринтерських та гонці переслідування.
  • У 2023 році на чемпіонаті світу з паралижного спорту збірна України виграла 26 медалей різних ґатунків (п'ять — "золото") і посіла четверте місце в медальному заліку.