Два українці виступили в основному етапі Кубка світу зі стрибків з трампліна у Віллінгені: результати

Євген Марусяк
Євген Марусяк. Фото: Getty Images

Як пройшли змагання.

У німецькому Віллінгені відбувся перший з двох етапів у межах Кубка світу 2023/24 зі стрибків з трампліна. В основному раунді Україну представили два спортсмени — Євген Марусяк і Віталій Калініченко.

Востаннє змагання Кубка світу проводилися 21 січня. Відтоді стрибуни брали участь у чемпіонаті світу на польотному трампліні, де Марусяк встановив рекорд України з 27-м результатом.

Кваліфікація на першому з двох етапів у Віллінгені закінчилася для Марусяка та Калініченко успішно: обидва відібрались в основний раунд змагань: Євген посів 35-те місце, Віталій — 45-те. Це вшосте у сезоні обидва українські стрибуни подолали кваліфікацію особистих змагань на етапах Кубка світу.

Як українці виступили в основному етапі

• Марусяк та Калініченко стали одними із 50 учасників основного етапу. Виконати другий стрибок мали можливість 30 найкращих спортсменів за підсумками першої спроби.
  • Марусяк у першій спробі виконав стрибок на 125 метрів, отримавши за нього 80.6 бала. З цим результатом Євген посів 36-те місце, не зумівши відібратись до другого раунду. До топ-30 йому не вистачило 2.6 бала.
  • Лише один стрибок виконав й Калініченко. Українець посів 49-те місце — 43.2 бала за спробу на 105.5 метра.
  • Переможцем етапу став норвежець Йоганн Андре Форфанг, підсумковий результат якого склав 252.7 бала. При цьому стрибок Форфанга на 155.5 метра став найдовшим в історії Кубка світу на великому трампліні.

Стрибки з трампліна: що відомо

• Після 15 етапів українці поки не мають очок в заліку Кубка світу 2023/24. За підсумками минулого сезону Євген Марусяк посів у ньому 54-те місце.
  • У грудні 2023 року Євген Марусяк двічі поспіль побив власний рекорд на етапах Кубка світу зі стрибків з великого трампліна — спершу посів 35-те місце у Ліллегаммері, а згодом — 32-ге у Клінгенталі.
  • Саме Марусяку належать низка національних рекордів, які він встановив у сезоні 2022/23: першим з українців переміг на Континентальному кубку, посів 17-те місце на чемпіонаті світу та 18-те — на етапі Кубка світу у Планиці.
  • Сезон Кубка світу зі стрибків з трампліна 2023/24 триватиме до 24 березня.