Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Відповідне покарання". Збірна Норвегії з біатлону пройде курс поводження зі зброєю після інциденту з Легрейдом

"Відповідне покарання". Збірна Норвегії з біатлону пройде курс поводження зі зброєю після інциденту з Легрейдом

Штурла Легрейд під час гонки Кубка світу
Штурла Легрейд. Фото: Roman Koksarov/AP Photos

Біатлоніст і федерація також заплатять штрафи.

Збірна Норвегії з біатлону отримала покарання за інцидент з пострілом учасника команди Штурли Легрейда у готелі під час етапу Кубка світу в Ленцергайде. Про це повідомляє NRK.

Легрейд мав взяти участь у масстарті в Ленцергайде, у якому Норвегія мала рекордну заявку — сім біатлоністів. Однак за кілька годин до початку гонки 26-річного спортсмена дискваліфікували: під час підготовки він замість пострілу без патрона виконав "бойовий" постріл у приміщенні готелю, де розташовувалась збірна Норвегії.

За результатами інциденту Легрейда допитала швейцарська поліція, а Міжнародний союз біатлоністів (IBU) розпочав власне розслідування. Штурла вибачився перед партнерами по збірній та біатлонною спільнотою.

Інцидент з пострілом розглянув Biathlon Integrity Unit, незалежний орган у структурі IBU. Легрейд за свій вчинок отримав штраф у розмірі 500 євро та догану. Окрім того, уся норвезька збірна, включаючи Легрейда, має пройти курс поводження зі зброєю. Норвезьку федерацію також оштрафували на 2500 євро.

"Я намагався залишити цей інцидент позаду, але думка про нього засіла у думках. Приємно викинути це з голови і на 100% зосередитися на спорті. Я очікував такого покарання — мене влаштовує, що воно не є суворішим. Штраф і курси поводження зі зброєю, на мою думку, є відповідним покаранням", — відзначив Легрейд.

Збірна Норвегії лідирує і в чоловічому, і в жіночому заліку Кубка націй після шести етапів сезону. Норвежці готуються до чемпіонату світу (7-18 лютого), на який вже оголосили склад, де присутній й Легрейд.

Хто такий Штурла Легрейд

  • 26-річний норвезький біатлоніст.
  • Олімпійський чемпіон Пекіна-2022 у чоловічій естафеті. На рівні чемпіонату світу здобув дев'ять медалей, п'ять з яких — золоті.
  • У межах Кубку світу з біатлону Легрейд дебютував у 2020 році та здобув відтоді десять особистих перемог. У минулому сезоні втретє поспіль фінішував другим в особистому заліку.
  • У нинішньому сезоні Штурла посідає шосте місце у загальному заліку Кубка світу, найкращий особистий результат — "срібло" у трьох гонках.
На початок