"Якщо ганьбитися, то до кінця". Федерація волейболу України відреагувала на участь Китаю й Казахстану в турнірі у Росії

"Якщо ганьбитися, то до кінця". Федерація волейболу України відреагувала на участь Китаю й Казахстану в турнірі у Росії

Учасниками змагань були команди з Китаю та Казахстану.

Федерація волейболу України відреагувала на міжнародний волейбольний турнір у Росії. Відповідну реакцію опублікувала пресслужба організації.

Влітку 2023 року Міжнародна федерація волейболу (FIVB) ухвалила безстрокове відсторонення Росії та Білорусі від міжнародних змагань через початок повномасштабного вторгнення в Україну. Окрім цього, організація прибрала російську та білоруську збірні з власних рейтингів.

Попри відсторонення від міжнародного волейболу, у Росії у період 23-26 січня відбувся юнацький турнір. Учасниками змагань були команди з Китаю, Білорусі, Казахстану, а також збірна так званої "ЛНР/ДНР".

Турнір присвятили 100-річчю російського волейболу. На його святкування у грудні 2023 року приїхав президент ЄКВ Александр Борічіч після чого ФВУ опублікувала вимогу про відставку функціонера з його посади. Федерація волейболу України засудила й участь команд з Китаю та Казахстану у міжнародних змаганнях у Росії.

"Китай, Казахстан, звісно, білоруси… Серед решти учасників з різних калінінградів, краснодарів, сахалінів і іркутсків виділяється хлопчача збірна "ЛНР і ДНР". Байдуже, як вона там зіграла. Але маємо питання до представників Казахстану і Китаю. Ви дієте за принципом «Якщо ганьбитися, то до кінця»? Чи гроші феесбешних прихвоснів не мають запаху?" – йдеться у реакції ФВУ.

Відсторонення Росії та Білорусі від волейболу: що відомо?

  • У 2022 році Росія через відсторонення втратила право на проведення чемпіонату світу з волейболу.
  • Крім втрати права на чемпіонат світу, Росія була позбавлена місця на чемпіонаті світу з волейболу. Замість неї на світовій першості зіграла Україна, яка показала найкращий результат в історії, дійшовши до чвертьфіналу.
  • Через санкції Росія не потрапила на олімпійський кваліфікаційний турнір до Парижа-2024.

На початок