Визначились чвертьфіналісти Кубка Африки-2023 з футболу: хто продовжує боротьбу за титул

Збірна Південної Африки з футболу святкує вихід у чвертьфінал КАН-2023.
Збірна Південної Африки з футболу. Фото: Sunday Alamba/AP Photos

До цього етапу не вийшли чинні чемпіони турніру.

На Кубку Африки-2023 завершилися усі матчі 1/8 фіналу. За їхніми підсумками визначилися учасники чвертьфіналу турніру.

Останні поєдинки 1/8 фіналу відбулись у вівторок, 30 січня. У цей день визначались чвертьфіналісти у протистояннях Малі – Буркіна-Фасо й Марокко – Південна Африка.

Загалом до першого раунду плей-оф вийшли 16 збірних. Зокрема, фіналісти попереднього розіграшу Кубка Африки Сенегал та Єгипет, а також найкраща африканська команда у рейтингу ФІФА – Марокко.

Як минула 1/8 фіналу Кубка Африки?

• Обидва фіналісти попереднього розіграшу турніру вибули зі змагань у серії післяматчевих пенальті. Чинний чемпіон Сенегал поступився господарю турніру Кот-д'Івуару, а Єгипет програв ДР Конго.
  • Четверта команда ЧС-2022 збірна Марокко у матчі проти Південної Африки не реалізувала пенальті на 85-й хвилині за рахунку 0:1, з позначки не забив Ашраф Хакімі. У підсумку марокканці програли з рахунком 0:2.
  • Припинили турнірний шлях на Кубку Африки бронзовий призер та четверта команда попереднього розіграшу. Збірна Камеруну не вийшла у чвертьфінал турніру після поразки від Нігерії з рахунком 0:2, а Буркіна-Фасо вибула зі змагань від Малі (1:2).

Усі результати 1/8 фіналу Кубка Африки-2023

• Ангола – Замбія – 3:0
  • Нігерія – Камерун – 2:0
  • Екваторіальна Гвінея – Гвінея – 0:1
  • Єгипет – ДР Конго – 1:1 (7:8 у серії пенальті)
  • Кабо-Верде – Мавританія – 1:0
  • Сенегал – Кот-д'Івуар – 1:1 (4:5 у серії пенальті)
  • Малі – Буркіна-Фасо – 2:1
  • Марокко – Південна Африка – 0:2

Матчі чвертьфіналу Кубка Африки розпочнуться у п'ятницю, 2 лютого. Усі учасники півфіналу змагань визначаться після останніх поєдинків етапу, які відбудуться у суботу, 3 лютого.

Чвертьфінальні пари Кубка Африки

• п'ятниця, 2 лютого. Нігерія – Ангола
  • п'ятниця, 2 лютого. ДР Конго – Гвінея
  • субота, 3 лютого. Малі – Кот-д'Івуар
  • субота, 3 лютого. Кабо-Верде – Південна Африка

Кубок Африки: що відомо?

• У 2024 році проводиться 34-й розіграш в історії Кубка Африки. Цьогорічний турнір мав відбутися влітку 2023 року у Кот-д'Івуарі, однак організатори змістили проведення турніру на січень-лютий 2024-го через погодні умови.
  • Сенегал у попередньому розіграші турніру вперше здобув титул чемпіона континенту. Окрім цього, збірна ще двічі стала віцечемпіоном Африки.
  • Рекордсменом Кубка Африки за кількістю титулів залишається Єгипет, який сім разів виграв турнір. Востаннє це було у 2010 році.