Чемпіонат України з футболу: Прем'єр-ліга
Визначилися півфінальні пари Кубка України з футболу: результати жеребкування

. "Шахтар" - "Металіст 1925". Фото: сайт "Шахтаря"

Базовий день матчів цієї стадії – 3 квітня.

Відбулося жеребкування півфінальної стадії чоловічого Кубка України з футболу сезону 2023/24. В результаті процедури суперників дізнались чотири команди.

Учасники півфіналу Кубка України визначилися у чвертьфінальних матчах, які відбулися наприкінці жовтня – початку листопада 2023 року. Першим учасником цієї стадії став "Шахтар", який переміг з рахунком 3:0 "Вікторію".

До "гірників" у півфіналі турніру згодом доєдналися "Чорноморець" та "Ворскла", які перемогли "Зорю" (4:1) та "Оболонь" (3:0) відповідно. Натомість "Полісся" у серії післяматчевих пенальті пройшло "Олександрію".

Півфінальні пари Кубка України

• "Шахтар" (Донецьк) – "Чорноморець" (Одеса)
  • "Полісся" (Житомир) – "Ворскла" (Полтава)

Базовою датою проведення матчів півфіналу Кубка України є середа, 3 квітня. Переможець турніру визначиться 15 травня.

Перед наступними матчами Кубка України найкращим бомбардиром турніру є форвард "Кудрівки" – Дмитро Кулик, який забив чотири голи, але припинив виступи після вильоту команди. Найкращим за кількістю голів серед футболістів, що продовжують турнірний шлях, є гравець "Чорноморця" Андрій Штогрин (три м'ячі).

Кубок України з футболу: що відомо

• Попередній розіграш Кубка України відбувся у сезоні 2020/21, тоді "Динамо" у додатковий час обіграло "Зорю" з рахунком 1:0 завдяки голу Віктора Циганкова.
  • Наразі рекордсменами турніру за кількістю титулів є "Динамо" та "Шахтар", які здобували трофей по 13 разів.
  • "Шахтар" зіграє у півфіналі вперше з 2019 року, коли здобув трофей. Відтоді команда двічі зупинялася на стадії чвертьфіналу та одного разу вилетіла в 1/8-й.
  • "Полісся" вперше гратиме за путівку до фіналу. Досі рекордом в історії клубу залишалися два виходи до 1/8-ї.