Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
"Не такий, як усі очікували". Віталій Мандзин висловився про результат у змішаній естафеті на Євро-2024 з біатлону

"Не такий, як усі очікували". Віталій Мандзин висловився про результат у змішаній естафеті на Євро-2024 з біатлону

Ексклюзивно
"Не такий, як усі очікували". Віталій Мандзин висловився про результат у змішаній естафеті на Євро-2024 з біатлону
. Фото: Franz Kirchmayr/SEPA.Media /Getty Images

Ексклюзивний коментар українського біатлоніста для Суспільне Спорт.

Збірна України з біатлону завершила чемпіонат Європи-2024 з біатлону. Змагання у словацькому Брезно-Осрблі були останніми перед початком світової першості у Нове-Мєсто.

У межах континентальної першості українські біатлоністи провели вісім стартів. У трьох з них взяв участь дебютант турніру – Віталій Мандзин. 20-річний біатлоніст спочатку фінішував 16-м у індивідуальній гонці, а після цього посів 12-те місце у спринті. Натомість після персьюту у Брезно-Осрблі, на який українець не вийшов, Мандзин ексклюзивно для Суспільне Спорт розповів, що поїде на юніорське Євро з біатлону, яке триватиме одночасно з чемпіонатом світу.

Останнім стартом у межах чемпіонату Європи-2024 для Мандзина стала змішана естафета, в якій він біг перший етап. У гонці Віталій став найкращим серед українців за часом на дистанції та другим за швидкострільністю. Ба більше, біатлоніст закрив усі мішені з одним додатковим патроном та передав естафету на четвертому місці.

Після завершення змішаної естафети, в якій Україна фінішувала дев'ятою, Мандзин ексклюзивно поспілкувався із Суспільне Спорт. Біатлоніст оцінив власну стрільбу під час гонки та висловився про підсумковий результат команди.

  • Про результат у змішаній естафеті
"Естафетна гонка була досить важкою. Перед стартом у мене було, можливо, якесь хвилювання, бо мені довірили на таких змаганнях пробігти перший етап. Було якесь хвилювання внутрішнє, але я намагався про це менше задумуватися. Просто виходив на трасу та хотів максимально виконати свою роботу. Намагався не думати про те, яким буде фінальний результат".
  • Про власну стрільбу та підсумок для команди

"Приходячи на "лежку", напрям вітру у порівнянні з пристрілкою кардинально змінився, тож довелося робити поправку. Припустився однієї хиби, був мій робочий промах, трішки не проконтролював постріл. На "стійці" розумів, що треба якісно та чисто відпрацювати, бо є можливість поборотися за високі місця, радий, що зміг з цим впоратися. На останньому колі було вже складно фізично, але намагався і робив все, що можна, бо розумів: можу передати Дмитру естафету на дуже хорошій позиції".

"Не такий, як усі очікували". Віталій Мандзин висловився про результат у змішаній естафеті на Євро-2024 з біатлону
Фото: Franz Kirchmayr/SEPA.Media/Getty Images
"Можливо, результат склався не такий, як усі очікували від нас. Потрібно прийняти його як належне: повинні були показати саме такий результат".

Після завершення виступів на чемпіонаті Європи 2024 року Мандзин відправиться на підготовчий збір разом з основною збірною, але готуватиметься до виступу на юніорському чемпіонаті Європи, що відбудеться у польському Якушице (7-11 лютого). Однак Віталій залишається претендентом на останнє місце у складі "синьо-жовтих" на чемпіонат світу.

Хто такий Віталій Мандзин?

  • 20-річний український біатлоніст, представник Тернопільщини.
  • У сезоні 2022/23 Мандзин дебютував у гонках Кубка світу. З того часу мав шість особистих стартів.
  • Також у сезоні 2022/23 Мандзин вперше виступив на юніорському чемпіонаті світу. Найкращий результат в особистих гонках — 17-те місце у спринті.
  • В Обергофі-2024 Мандзин вперше фінішував у заліковій зоні (31-ше місце у спринті, 39-те — у гонці переслідування).
На початок