Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
"Стрільбою більше задоволений, гонкою – не дуже". Підручний оцінив свій виступ у переслідуванні на Євро з біатлону

"Стрільбою більше задоволений, гонкою – не дуже". Підручний оцінив свій виступ у переслідуванні на Євро з біатлону

Ексклюзивно
Український біатлоніст Дмитро Підручний під час гонки
Дмитро Підручний. Фото: Getty Images

Ексклюзивний коментар українського біатлоніста для Суспільне Спорт.

На чемпіонаті Європи-2024 з біатлону завершились особисті змагання. У чоловічій гонці переслідування серед українців найкращий результат показав Дмитро Підручний — сьоме місце.

Після спринту Підручний розпочинав персьют лише на 20-му місці, однак зумів суттєво покращити свою позицію. Лідер збірної України чисто відпрацював на "лежці" і припустився двох хиб у стрільбі стоячи, фінішувавши з відставанням у 1:10 хвилини від переможця Ісака Фрея з Норвегії.

Сьоме місце — другий найкращий результат Підручного на рівні особистих змагань чемпіонату Європи. У 2020 році він здобув "бронзу" суперспринту, а також тричі вигравав "золото" естафетних змагань на континентальному рівні.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Після гонки Підручний дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт. 32-річний біатлоніст відзначив, що розраховував на боротьбу за високі місця, однак серйозною перешкодою став незадовільний стан траси.

"Я і перед стартом розумів, що можна боротися за високі місця. Тим більше, що був вітер, тож налаштовувалися на стрільбу. Траса була важка. Як на мене, організатори її невдало підготували – "закатали" перед гонкою, тому вона була розбита", — сказав Підручний.

Лідер збірної додав, що попри два промахи загалом задоволений стрільбою, однак міг краще відпрацювати на дистанції.

"Стрільбою в таку вітряну погоду більше задоволений, хоч і прикрі два промахи останніми пострілами на "стійках". Самою гонкою — не дуже задоволений, бо на четвертому колі впав, через що втратив близько 12-15 секунд і відстав від Антонена Гігонна. Якби прийшов з ним на стрільбу, можливо, був би шанс поборотися за медалі. Але вже як є. Добре, що спрогресував [відносно старту], але завжди хочеться вищих позицій".

"Щодо змішаної естафети – настрій позитивний, налаштовані боротися за високі місця, а гонка покаже".

В останній день Євро-2024 у Брезно-Орсблі, 28 січня, відбудуться дві змішані естафети: класична та одиночна. Підручний виступить у класичній естафеті.

Євро-2024 з біатлону: що далі?

  • Неділя, 28 січня. 11:45. Змішана естафета
  • Неділя, 28 січня. 15:00. Одиночна змішана естафета

Дмитро Підручний: що відомо

  • Підручний — чемпіон світу 2019 року у переслідуванні, а також триразовий чемпіон Європи в естафеті.
  • Через травму руки Підручний розпочав сезон 2023/24 на Кубку світу з біатлону з другого етапу, пропустивши перші гонки в Естерсунді.
  • Найкращий результат Підручного в особистих гонках сезону Кубка світу — 19-те місце у персьюті Гохфільцена (відіграв 33 позиції).
На початок