Біатлон: Кубок IBU
Анастасія Меркушина посіла сьоме місце в гонці переслідування Євро-2024 з біатлону: як виступили українки

Анастасія Меркушина на етапі Кубка світу з біатлону в Гохфільцені.
Анастасія Меркушина. Фото: Hans Peter Lottermoser/Getty Images

У персьюті виступили одразу сім біатлоністок України.

Третій змагальний день чемпіонату Європи-2024 з біатлону в словацькому Брезно-Осрблі завершився гонкою переслідування серед жінок. Участь у персьюті взяли сім біатлоністок збірної України.

До переслідування відібралися всі сім українок, які виступали у спринті. Найкращий результат у збірній тоді продемонструвала Христина Дмитренко, що здобула свою дебютну "бронзу" на цьому рівні.

З 12-го місця персьют розпочинала Ірина Петренко, з 25-го — Анна Кривонос. Півтори хвилини відставання від лідерки мали й Олена Городна з Анастасією Меркушиною, що вибігали 31-ю та 32-ю відповідно.

Як пройшла жіноча гонка переслідування?

• Христина Дмитренко припустилася двох промахів на стартовій "лежці" й відкотилася за топ-20 після виходу з першого вогневого рубежу. Натомість на дві сходинки піднялася Петренко, що закрила всі п'ять мішеней.
  • Два "чисті" вогневі рубежі дозволили підтягнутися до Петренко й Анні Кривонос. У межі проміжного топ-20 "заїхала" й Анастасія Меркушина.
  • Після трьох вогневих рубежів Дмитренко мала п'ять незакритих мішеней та вибула з топ-30. Натомість ще вище піднялася в заліку Петренко — на восьму сходинку після свого третього "нуля" в гонці, а Меркушина і Кривонос трималися 12-ю та 14-ю відповідно.
  • На заключній "стійці" четвертий нуль у гонці оформила Анастасія Меркушина — і вийшла на сьоме місце. Петренко припустилася своєї першої хиби й опустилася на 12-ту сходинку, натомість одразу три мішені не закрила Кривонос.
  • Меркушина перетнула фініш сьомою — з відставанням у 57.3 секунди від лідерки. 12-те місце після спринту зберегла Петренко, а Олена Городна відіграла вісім позицій — 23-тє місце.
  • У четвертому десятку фінішували Анна Кривонос та Христина Дмитренко — 31-й та 35-й час відповідно. Любов Кип'яченкова посіла 46-те місце, а Олександра Меркушина — 48-ме.
  • Друге "золото" на Євро-2024 здобула норвежка Марен Кіркейде, що вже вигравала у Словаччині індивідуальну гонку. На рівні Євро та Кубка IBU це її третя особиста перемога в сезоні 2023/24.

• 48. Олександра Меркушина (Україна, 1+1+2+3) +6:03.4

У чоловічій гонці переслідування суботи, 27 січня, сьоме місце посів Дмитро Підручний. Віталій Мандзин після 12-го місця у спринті в персьюті не змагався.

В останній день Євро-2024 у Брезно-Орсблі відбудуться дві змішані естафети: класична та одиночна. Початок змагань 28 січня — об 11:45 за київським часом.

Євро-2024 з біатлону: що далі?

• Неділя, 28 січня. 11:45. Змішана естафета
  • Неділя, 28 січня. 15:00. Одиночна змішана естафета