Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
"Не думаю наперед". 20-річний Мандзин поїде на юніорське Євро з біатлону, яке триватиме одночасно з чемпіонатом світу

"Не думаю наперед". 20-річний Мандзин поїде на юніорське Євро з біатлону, яке триватиме одночасно з чемпіонатом світу

Ексклюзивно
Віталій Мандзин - найкращий з українців у спринті на чемпіонаті Європи з біатлону
Віталій Мандзин. Фото: Franz Kirchmayr/SEPA.Media/Getty Images

Ексклюзивний коментар Віталія Мандзина для Суспільне Спорт.

20-річний біатлоніст Віталій Мандзин потрапить у заявку та змагатиметься на юніорському чемпіонаті Європи, який відбудеться з 7 до 11 лютого. Про це повідомив сам біатлоніст в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт після спринтерської гонки на дорослому Євро.

У спринті на Євро-2024 Мандзин фінішував 12-м, показав найкращий результат серед української команди. Після того на старт гонки переслідування 20-річний дебютант змагань такого рівня не вийшов.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Чемпіонат Європи — останній великий старт перед початком світової першості у Новому Месті. Претендентом на потрапляння у склад збірної України був і Мандзин, який у сезоні 2023/24 також виступив на двох етапах Кубка світу (в Обергофі та Рупольдингу) та йде третім серед українців у загальному заліку (71-ше місце з 12 очками).

Утім, як повідомив Мандзин в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт, одним з його основних стартів у сезоні стане юніорський чемпіонат Європи, який пройде у польському Якушице.

"Думки про чемпіонат світу? Чесно скажу, що не думаю наперед, але знаю, що після цього чемпіонату Європи вирушаю на юніорський чемпіонат Європи. Що до кінця сезону ще дуже багато стартів. Окрім думок про дорослі змагання, у мене основні старти — юніорський чемпіонат Європи та світу. Тому знаю, що стартів досить багато, але, як завжди, намагаюся у кожній гонці показувати свій максимум, незалежно від того, який це рівень", — сказав Мандзин.

Старти на юніорському чемпіонаті Європи відбудуться з 7 по 11 лютого. Паралельно у чеському Новому Месті розпочнеться чемпіонат світу серед дорослих – з 7 по 11 лютого пройдуть спринти та переслідування, а також класична змішана естафета.

Хто такий Віталій Мандзин?

  • 20-річний український біатлоніст, представник Тернопільщини.
  • У сезоні 2022/23 Мандзин дебютував у гонках Кубка світу. З того часу мав шість особистих стартів.
  • Також у сезоні 2022/23 Мандзин вперше виступив на юніорському чемпіонаті світу. Найкращий результат в особистих гонках — 17-те місце у спринті.
  • В Обергофі-2024 Мандзин вперше фінішував у заліковій зоні (31-ше місце у спринті, 39-те — у гонці переслідування).
На початок