Визначились учасники плей-оф Кубка Африки: хто пробився до наступного етапу

Хакім Зієш у складі збірної Марокко на Кубку Африки.
Хакім Зієш у складі збірної Марокко. Фото: Sunday Alamba/AP Photos

Чинний чемпіон турніру вийшов з групи з трьома перемогами.

На Кубку Африки з футболу завершився груповий етап турніру. За його результатами визначились усі учасники плей-оф.

Кубок Африки мав відбутися влітку 2023 року у Кот-д'Івуарі, однак організатори змістили проведення турніру на січень-лютий 2024-го. Причиною такого рішення стали погодні умови, адже у цей період у країні триває сезон дощів.

Учасниками фінальної стадії Кубка африканських націй стали 24 збірні, які були поділені на шість груп. До плей-оф виходили топ-2 команди з кожного квартету, а також чотири найкращі серед учасників, які посіли третє місце.

Як минув груповий етап КАН?

• Єдиною командою, що виграла усі матчі групового етапу Кубка африканських націй, стала збірна Сенегалу — чинний чемпіон турніру. У квартеті сенегальці обіграли Гамбію (3:0), Камерун (3:1) та Гвінею (2:0).
  • Натомість жодної перемоги у групі не здобув Єгипет, фіналіст попереднього розіграшу. У квартеті з Мозамбіком, Ганою, Кабо-Верде єгиптяни тричі зіграли внічию з однаковим рахунком 2:2. Цього результату вистачило для того, щоб вийти у плей-оф з другого місця.
  • Збірна ДР Конго також вийшла до плей-оф з трьома нічиїми, які здобула з двома забитими голами у матчах проти Замбії (1:1), Марокко (1:1) та Танзанії (0:0).
  • Найрезультативнішою командою групового етапу цьогорічного Кубка Африки стала Екваторіальна Гвінея, яка у трьох матчах забила дев'ять голів.

Матчі 1/8 фіналу Кубка Африки розпочнуться у суботу, 27 січня. Усі учасники чвертьфіналу змагань визначаться після останніх поєдинків етапу, які відбудуться у вівторок, 30 січня.

Кубок Африки: що відомо?

• У 2024 році проводиться 34-й розіграш в історії Кубка Африки.
  • Сенегал у попередньому розіграші турніру вперше здобув титул чемпіона континенту. Окрім цього, збірна ще двічі стала віцечемпіоном Африки.
  • Рекордсменом Кубка Африки за кількістю титулів залишається Єгипет, який сім разів виграв турнір. Востаннє це було у 2010 році.