"Пробитися до фінальної частини". Тренер України зі стрибків з трампліна поділився очікуваннями від польотного ЧС-2024

"Пробитися до фінальної частини". Тренер України зі стрибків з трампліна поділився очікуваннями від польотного ЧС-2024

Ексклюзивно
Віталій Калініченко на етапі Кубка світу зі стрибків з трампліна в польському Щирку.
Віталій Калініченко вдруге в кар'єрі виступить на польотному чемпіонаті світу. Фото: Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images

Ексклюзивний коментар Володимира Бощука для Суспільне Спорт.

На Кубку світу зі стрибків на лижах тривають змагання сезону 2023/24. Наступним турніром у розкладі стане світова першість з польотного трампліна, що відбудеться 25-28 січня в австрійському Бад-Міттерндорфі.

Україна буде представлена на змаганнях двома спортсменами: лідерами збірної Євгеном Марусяком та Віталієм Калініченком. Для Марусяка прийдешній польотний чемпіонат світу стане дебютним; натомість Калініченко вже виступав на цьому рівні в 2020 році (38-ме місце).

Світова першість в Австрії проходитиме поза межами Кубка світу. На рівні провідної серії українці досі не набирали залікових балів у сезоні 2023/24.

Натомість протягом січня Марусяк і Калініченко провели три етапи в Польщі, зокрема посівши дев'яте місце командних змагань на великому трампліні. У Віслі та Закопаному українці додали кваліфікацію, а найближчим до залікової зони був Калініченко — 38-ме місце на великому трампліні Вісли.

Перед польотним чемпіонатом світу Суспільне Спорт поспілкувалося з головним тренером збірної України Володимиром Бощуком — про очікування від світової першості та останні результати "синьо-жовтих" на польських етапах Кубка світу.

  • Про очікування перед польотним чемпіонатом світу:
"Звичайно, хочеться пробитися до фінальної частини: пройти кваліфікацію і на другий день потрапити у топ-30. Щоб у фінальній частині можна було стрибати з усіма і боротися як мінімум за топ-30, навіть за топ-20".

"[У 2023 році] Євген досить гарно себе зарекомендував на великих трамплінах. Тому маю надію, що буде успішний результат".

"Пробитися до фінальної частини". Тренер України зі стрибків з трампліну поділився очікуваннями від польотного ЧС-2024
Володимир Бощук (у центрі) зі стрибунами збірної України Калініченком (ліворуч) та Марусяком (праворуч). Фото: Facebook / skijumpingnews
  • Про результати Марусяка з Калініченком на польских етапах:

"У Польщі просто були дуже важкі погодні вітрові умови. Хороший результат залежав безпосередньо більше від погодних умов. І Марусяк, і Калініченко в досить непоганій формі були на цих етапах.

У командних змаганнях досить непогано стрибав Марусяк. На другий день під час особистих змагань взагалі погодні умови такі були, що просто видуло лижі — Марусяк стрибнув там 76 метрів. Але загалом я задоволений більш-менш стрибками, які показували.

Десь трішечки фарту на змаганнях не вистачало Марусяку, тому що частенько плюсові вітрові компенсації були йому в спину. Тому декотрі стрибки не були так далеко, як хотілося б".

"Пробитися до фінальної частини". Тренер України зі стрибків з трампліну поділився очікуваннями від польотного ЧС-2024
Євген Марусяк. Фото: Getty Images
  • Про подальші плани збірної України:

"Через тиждень після чемпіонату світу ще маємо Кубок світу в німецькому Віллінгені — ми там також плануємо брати участь. Після нього трохи перерви. Наступний старт буде аж наприкінці лютого в Оберстдорфі, також польотний трамплін.

Чемпіонат України? Ні, плани не змінилися, плануємо провести чемпіонат 14-16 лютого. Тобто ми всі будемо повертатися у Ворохту і там стрибати".

Що відомо?

  • Найкращий результат Євгена Марусяка на міжнародних змаганнях на польотному трампліні — 18-те місце етапу Кубка світу 2022/23 в словенській Планиці.
  • На змаганнях у Планиці Марусяк також двічі в межах одного етапу оновив національний рекорд України за дальністю польоту, подолавши позначку в понад 213 метрів.
  • Віталій Калініченко одного разу долав кваліфікацію міжнародних змагань на польотному трампліні — на чемпіонаті світу-2020, коли посів 38-ме підсумкове місце.
  • Сезон Кубка світу зі стрибків з трампліна 2023/24 триватиме до 24 березня. На наступному етапі — 3-4 лютого в німецькому Віллінгені — стрибуни змагатимуться на великому трампліні.

На початок