"Фізичної форми немає". Антон Дудченко оцінив свій виступ в індивідуальній гонці Євро-2024 з біатлону

Ексклюзивно
Біатлоніст збірної України Антон Дудченко на етапі Кубка світу в Гохфільцені.
Антон Дудченко. Фото: Дмитро Євенко/biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт.

У словацькому Брезно-Осрблі стартував чемпіонат Європи-2024 з біатлону. Програму змагань відкривала індивідуальна гонка серед чоловіків, у якій двоє українців фінішували в межах топ-20.

Найкращий результат серед "синьо-жовтих" продемонстрував 27-річний Антон Дудченко. Біатлоніст мав лише одну незакриту мішень на чотирьох вогневих рубежах і посів 12-те місце.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

За швидкострільністю Дудченко замкнув топ-30 учасників "індивідуалки". Натомість за ходом на дистанції українець став 41-м — норвежцю Йогану-Олаву Ботну за цим показником він програв понад 3:49 хвилини.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт за підсумками "індивідуалки" Дудченко зізнався, що розраховував на кращий результат за прицільної стрільби та мусить покращувати свою швидкість ходом.

• Про стрільбу:

"Стрільбою задоволений. Лише один постріл на останній стрільбі лежачи — був промах на вісім годин, решта чотири — по центру".

• Про нестачу швидкості у роботі на дистанції:
"Фізичної форми як не було, так і немає. Дуже великий програш: з одним промахом не можу потрапити в десятку навіть на чемпіонаті Європи. Важко розраховувати на якісь хороші результати на етапах Кубка світу або чемпіонату світу з таким ходом, навіть якщо буде ідеальна стрільба".
  • Про змагальні умови в Брезно-Осрблі:

"Лижі працювали добре. [На трасі були] дощ, сніг. Досить м'яка, некомфортна погода".

• Як оцінює свій результат в індивідуальній гонці:
"Не скажу, що це поганий результат, але завжди хочеться краще. Тому не дуже задоволений, що я з хвилиною штрафу лише 12-й".

Що відомо?

• 12-те місце — другий топрезультат Дудченка в особистих змаганнях чемпіонату Європи. У сезоні 2022/23 він здобув на цьому рівні "срібло" індивідуальної гонки.
  • До топ-20 "індивідуалки" в Брезно-Осрблі також "заїхав" Віталій Мандзин з двома хибами — 16-те місце.
  • Змагальний день середи, 24 січня, на чемпіонаті Європи закриває жіноча індивідуальна гонка за участю чотирьох біатлоністок збірної України.