Артем Далакян зазнав першої професійної поразки і втратив пояс чемпіона світу WBA

Артем Далакян зазнав першої професійної поразки і втратив пояс чемпіона світу WBA

Артем Далакян зазнав першої професійної поразки і втратив пояс чемпіона світу WBA
Артем Далакян. Фото: James Chance/Getty Images

Як пройшов бій українця з японцем Сеїго Акуї.

Український боксер Артем Далакян поступився титулом чемпіона світу в найлегшій вазі за версією WBA. У 23-му професійному поєдинку він зазнав своєї дебютної поразки від японця Сеїго Акуї за підсумками 12 раундів.

Поєдинок Далакяна й Агуї мав пройти у Токіо 15 листопада, перш ніж його перенесли через травму хедлайнера Такуми Іноуе. Єдиним поєдинком українця в 2023 році залишилася перемога над костариканцем Давідом Хіменесом у січні.

В Осаці Далакян проводив сьомий поспіль захист поясу Всесвітньої боксерської асоціації. Титул чемпіона світу він виборов у лютому 2018 року, після чого здобув шість перемог (чотири — достроково).

28-річний претендент Акуї підходив до поєдинку із серією з шести перемог поспіль. За кар'єру він провів 21 бій, в яких здобув 18 перемог (11 — нокаутом).

Як пройшов бій?

  • 36-річний Далакян розпочав поєдинок другим номером і покладався на контратаки. Суперники обмінялися випадами в останні пів хвилини другого раунду, зокрема гострий удар правицею пройшов в Акуї.
  • Японець утримав ініціативу в першій третині поєдинку, але пропустив серію ударів від Далакяна наприкінці четвертого раунду. Українець продовжував маневрений захист — господар рингу відповідав гострими випадами до екватора бою.
  • Акуї посилив тиск на Далакяна в сьомому раунді, провівши низку гострих випадів проти українця. У наступному раунді Далакян активніше чинив спротив Акуї, але небезпечно пропустив у куті рингу — ініціатива залишилася за японцем.
  • Найгострішу атаку Далакян провів у 10-му раунді. Лівий джеб вивів суперника з рівноваги, проте японцеві вдалося повернутися у поєдинок.
  • В 11-му раунді в Акуї пройшла низка ударів. Далакян натомість переважно провів один з "чемпіонських" періодів у захисті.
  • Після заключного гонгу долю поєдинку вирішували судді, що віддали одностайну перемогу Сеїгу Акуї. 116-112, 117-111 та 119-109 — Далакян зазнає першої поразки в кар'єрі та поступається титулом WBA.

На початок