Біатлон: Кубок світу
"Результат засмучує". Чоловіча збірна Франції з біатлону проводить найгірший за 37 років сезон Кубка світу

Кантен Фійон-Майє.
Кантен Фійон-Майє. Фото: Matthias Schrader/AP Photo

Біатлоністи дотепер не мають індивідуальних подіумів.

В італійському Антгольці завершився шостий етап Кубка світу у сезоні 2023/24. Останньою гонкою серед чоловіків був масстарт.

Дотепер чоловіча збірна Франції з біатлону здобула лише дві медалі – виграла естафети в Естерсунді та Гохфільцені. Натомість найкращими особистими результатами були четверті місця Емільєна Жаклена у спринті та персьюті у Рупольдингу.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

У чоловічому масстарті в Антгольці збірна Франції з біатлону претендувала на першу особисту медаль сезону Кубка світу. Однак зрештою французький біатлоніст Кантен Фійон-Майє втратив "бронзу" на фініші.

Що сталося?

Після четвертої стрільби Фійон-Майє був третім та на понад 30 секунд випереджав найближчого переслідувача – норвежця Вебйорна Соерума. Другу "стійку", як і всі попередні вогневі рубежі у масстарті, Кантен завершив без промахів та став у підсумку найкращим за швидкострільністю.

Однак за часом на дистанції Фійон-Майє був лише 21-м у гонці, а на останньому колі французького біатлоніста обійшов Соерум. У фінішному протоколі норвежець на шість секунд обійшов конкурента у боротьбі за медаль.

Фійон-Майє завершивши гонку, кинув свою гвинтівку. А у коментарі розповів про розчарування результатом у масстарті.

"Я вклав у гонку все, результат засмучує, але це гра. Та все [втрата позиції] відбулося десь в іншому місці, у момент, який я не контролював", – сказав Кантен.

Не здобувши жодної індивідуальної медалі у Кубку світу з біатлону, чоловіча збірна Франції проводить найгірший сезон на цьому рівні за останні 37 років. Востаннє французькі біатлоністи не мали індивідуальних нагород у сезоні 1986/87.

Збірна Франції з біатлону: що відомо?

• У чинному заліку Кубка націй чоловіча збірна Франції займає третє місце, здобувши впродовж сезону 4683 очки.
  • Найкращий індивідуальний результат у загальному заліку Кубка світу серед французів показує Емільєн Жаклен, який наразі йде 15-м, здобувши 340 очок.
  • Жіноча збірна Франції з біатлону у чинному заліку Кубка націй йде на другому місці, а Жюстін Бреза-Буше займає другий рядок в загальному рейтингу сезону Кубка світу.