Біатлон: Кубок світу
Кубок націй з біатлону: чоловіча збірна України вибула з топ-10 заліку в Антгольці

. Артем Прима. Фото: Getty Images

Що змінилося після чотирьох італійських стартів Кубка світу.

На Кубку світу з біатлону закінчився шостий етап сезону 2023/24. За їхніми підсумками відбулися короткі індивідуальні гонки та змішані естафети, очки за які нараховуються у залік Кубка націй.

У командних змаганнях "синьо-жовті" двічі фінішували в топ-10. Христина Дмитренко та Артем Тищенко посіли десяте місце в одиночному міксті, а четвірка Анастасії Меркушиної, Юлії Джими, Дениса Насика й Дмитра Підручного стала дев'ятою в класичній змішаній естафеті.

В коротких "індивідуалках" п'ять українців пройшли до залікової зони. Артем Прима посів дев'яте місце чоловічих змагань і оновив національний рекорд України в нинішньому сезоні Кубка світу.

Кубок націй: що змінилося після етапу в Антгольці?

• Найрезультативнішою за балами до Кубку націй для України стала коротка індивідуальна гонка серед жінок. Фініш одразу чотирьох українок у заліковій зоні приніс команді 375 балів — новий рекорд України у сезоні.
  • Естафети додали "синьо-жовтим" 110 та 115 балів — за одиночну та класичну змішані гонки відповідно. Артем Прима своїм фінішем на дев'ятому місці короткої "індивідуалки" приніс чоловічій команді 280 балів.
  • Жіноча збірна України зберегла дев'яту сходинку в Кубку націй, а також збільшила відрив від Словенії на десятій сходинці — до 340 балів.
  • Натомість чоловіча команда втратила одну позицію і наразі посідає 11-те місце. Місцем у топ-10 "синьо-жовті" поступилися Фінляндії.
  • В разі завершення сезону на 11-му місці збірна України втратить одну квоту в особистих гонках Кубка світу. Минулого року "синьо-жовті" стали дев'ятими та зберегли можливість виставляти п'ятьох спортсменів на особисті змагання.
  • Відбулася й зміна лідерок на чолі жіночого заліку: Норвегія випередила збірну Франції. Норвезька чоловіча команда зберігає лідерство в Кубку націй з відривом у 410 балів.

10. Словенія — 3332

Кубка націй з біатлону: чоловіча збірна України вибула з топ-10 заліку в Антгольці
Норвегія вперше в сезоні виграла змішану естафету Кубка світу. Фото: Alessandro Trovati/AP Photos

11. Україна — 3290

До заліку Кубка націй враховуються результати естафет, спринтів та індивідуальних гонок. Поза заліком — масстарти й гонки переслідування.

Наступні залікові змагання до Кубка націй відбудуться вже на чемпіонаті світу. Світова першість стартує 7 лютого в чеському Новому Месті, де розіграють 12 комплектів нагород у всіх дисциплінах.