Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Зміг «спустити пил»". Артем Прима повторив третій топрезультат у кар'єрі на Кубку світу після проблемної частини сезону

"Зміг «спустити пил»". Артем Прима повторив третій топрезультат у кар'єрі на Кубку світу після проблемної частини сезону

Ексклюзивно
Артем Прима під час індивідуальної гонки в Антгольці
Артем Прима. Фото: Kevin Voigt/GettyImages

Український біатлоніст жодного разу не фінішував у заліковій зоні в сезоні, однак в Антгольці оновив найкращий результат команди за рік.

Чоловіча збірна України з біатлону здобула перший фініш у топ-10 у сезоні в особистих гонках Кубка світу 2023/24. Артем Прима посів дев'яте місце в індивідуальній гонці: закрив 19/20 мішеней (заробив 45 секунд штрафу) і єдиним з українців увійшов до залікової зони.

Дев'яте місце Артема Прими — не лише найкращий результат збірної України у сезоні, а й третій топвиступ у кар'єрі 36-річного біатлоніста в гонках Кубка світу. Хоча у цьому сезоні Прима раніше жодного разу не фінішував у заліковій зоні: пробіг шість особистих стартів, найкращий результат — 44-те місце у спринті в Ленцергайде.

На початку 2024 року Прима скаржився на відсутність фізичної форми під час етапу Кубка світу в Обергофі. "Можу констатувати те, що наразі [фізичної] форми ніякої немає", — розповідав український спортсмен у коментарі Biathlon.com.ua. А вже у Рупольдингу саме коло штрафу Прими на першому етапі чоловічої естафети стало одним з вирішальних моментів у гонці, яка стала найгіршою для збірної України за останні п'ять років.

Після естафети Прима разом з Дмитром Підручним відправилися на короткий збір в Обертілліах, після чого повернулися до основної команди на етапі в Антгольці. І вже у першій же гонці біатлоністу вдалося посісти місце у топ-10, перервавши серію фінішів поза заліковою зоною.

"Ще у Рупольдингу я з Юраєм домовлявся, що він дасть шанс пробігти [коротку індивідуальну гонку], — пояснює Прима в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт. — Бо я вважав, що вона дасть мені трішки більше для підготовки до чемпіонату світу та Євро. В Обертілліасі вийшло трішки потренуватися, "спустити пил" — відійти від тієї атмосфери, що є на Кубку світу. Спокійно попрацювати над стрільбою".

Закінчити гонку Прима міг і у "квітковій церемонії" — перед третьою стрільбою йшов сьомим. Однак через один промах (не пройшов габарит) — заробив 45 секунд штрафу, хоча зміг втримати місце у топ-10 завдяки чистій останній стрільбі та найшвидшому для себе останньому колу (показав 29-й результат серед усіх учасників гонки).

"Гонку пробіг у гарному настрої та налаштовувався передусім на гарну роботу. Ставив собі за мету добре відпрацювати на цьому старті у першу чергу на вогневому рубежі. Дуже радий, що вийшло добре відстрілятися. Шкодую за той габарит лежачи, але це біатлон".

Прима також наголосив: у порівнянні з фізичним станом до збору в Обертілліасі почувається краще. І сподівається на повернення до оптимальної форми.

"Щодо фізичного стану — почував себе краще, ніж було до цього на етапах. Може, трохи відкатався чи відпочив якось. Можливо, повертаюся до своїх кондицій. У гонці почувався краще: міг і бігти, і потриматися. Акцент намагався робити на стрільбі. Хотів би подякувати сервіс-бригаді, лижі були гарні".

Артем Прима у короткій індивідуальній гонці в Антгольці: основні показники

  • Підсумковий результат: дев'яте місце (+2:38.8 від переможця гонки Йоганнеса Бьо).
  • Швидкострільність: 41-ше місце (1:53.8 хвилин на 20 мішеней).
  • Рух по дистанції: 33-тє місце (+2:20.7 хвилин від найшвидшого Йоганнеса Дале-Шевдаля).

Дев'яте місце — повторення третього найкращого результату у кар'єрі Прими в особистих гонках Кубка світу. І найкращий фініш для біатлоніста за три роки (включно зі стартами на чемпіонатах світу).

Всі фініші Артема Прими у топ-10 на етапах Кубка світу та чемпіонатах світу

  • п'яте місце: Кубок світу, Обергоф (спринт, 2014 рік)
  • восьме місце: Кубок світу, Рупольдинг (спринт, 2020 рік), чемпіонат світу, Поклюка (гонка переслідування, 2021 рік)
  • дев'яте місце: Кубок світу, Преск-Айл (гонка переслідування, 2016 рік), Кубок світу, Обергоф (гонка переслідування, 2017 рік), чемпіонат світу, Поклюка (індивідуальна гонка, 2021 рік), Кубок світу, Антгольц (індивідуальна гонка, 2024 рік)
  • десяте місце: Кубок світу, Пхьончхан (спринт, 2017 рік), Кубок світу, Ансі (гонка переслідування, 2022 рік)

Що ще означає результат Артема Прими в короткій індивідуальній гонці Антгольца?

  • Дев'яте місце Прими — новий найкращий результат українських біатлоністів у сезоні Кубка світу. Досі рекордний показник — 10-те місце в персьюті Ленцергайде — втримувала Анастасія Меркушина.
  • Перші залікові очки Артема Прими у сезоні 2023/24. У загальному заліку Кубка світу біатлоніст має 32 очки (55-те місце) — другий найкращий результат серед усіх українців (лідер — Дмитро Підручний — йде у заліку 37-м з 89 очками).
  • Завдяки дев'ятому місцю в Антгольці Артем Прима відбирається у масстарт — шляхом доборуП'ять найкращих біатлоністів етапу, що не потрапляють у топ-25 загального заліку Кубка світу, відбираються у масстарт за добором.
На початок