Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Класне місце". Тренер жіночої збірної України — про найкращий результат сезону в естафеті та виступ Христини Дмитренко

"Класне місце". Тренер жіночої збірної України — про найкращий результат сезону в естафеті та виступ Христини Дмитренко

Ексклюзивно
"Класне місце". Тренер жіночої збірної України — про найкращий результат сезону в естафеті та виступ Христини Дмитренко
Микола Зоц. Фото: Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар Миколи Зоца для Суспільне Спорт.

У німецькому Обергофі завершився четвертий етап Кубка світу з біатлону. Останньою гонкою змагань стала жіноча естафета, у якій Україна посіла восьме місце.

До складу української команди на жіночу естафету увійшли Ірина Петренко, Юлія Джима, Анастасія Меркушина та Христина Дмитренко. Проте у день гонки відбулась зміна: Олена Городна потрапила до складу замість Петренко, у якої погіршилось самопочуття ще під час спринту.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Перед останнім етапом естафети Україна посідала 12-те місце. Однак дебютантка Кубка світу у цьому сезоні Христина Дмитренко, використавши лише один додатковий патрон, підняла збірну на восьму сходинку — найкращий результат у естафетах у сезоні.

Після завершення четвертого етапу головний тренер жіночої збірної України Микола Зоц в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт підбив підсумки естафети, прокоментував виступ Христини Дмитренко. Зокрема, Зоц пояснив заміну на першому етапі, відзначивши, що Петренко вийшла б на гонку у разі гарного самопочуття.

  • Про результат естафети

"Якщо брати позицію, то на сьогодні це класне місце для нашої команди. Я ж реально дивлюся на речі. Якщо брати по етапах, то без аналізу не можу сказати, але все ж трішки хотів би кращого від Олени [Городної]Для Городної це була дебютна естафета в кар'єрі на рівні Кубка світу. Вона закінчила свій етап на 12-му місці.. Вона могла [краще], гадаю, трішки перегоріла, бо відповідальність велика. Але через це треба пройти, якщо ми на них розраховуємо. Вона не зіпсувала каші, але могла б і краще, знаю її можливості та характер. У нас чергова естафета не вийшла — нічого страшного, через це ми теж пройдемо".

"Юлія [Джима] та, особливо, Христина [Дмитренко] — молодці. [Дмитренко] вже напрацьовуємо на четвертий етап: тут і характер, і спокій, і відповідальність, і стабільність є важливими. А взагалі це життя: у когось щось вийшло, у когось щось — ні. Всі молодці".
  • Про виступ Христини Дмитренко

"Задоволений [виступом]. Але це не дивує, вона жодного подвигу не зробила, а класно і гідно виступає, як і багато в нас можуть молодих. Треба просто вірити в них і давати можливість. А будемо вірити в них, то вони і в себе повірять. Це не те, що вона 60-70 місця займала і це один рівень, а зараз зовсім інший. Гадаю, що у неї рівень був досить високим, але не знаю, з яких причин він був нереалізований раніше. [Вона могла] бути ще роки три тому на цьому рівні".

  • Чому замінили Ірину Петренко

"Якби була здоровою, то так, вона бігла б перший етап".

  • Про неуспішні результати Анастасії Меркушиної в естафетних гонках
"Зважаємо [на це], але у нас не такий широкий вибір виконавців необхідного рівня. В однієї з ходом проблеми, в іншої — зі стрільбою. Звісно, була б якась координація, але у нас немає такого широкого вибору виконавців, щоб ми могли собі таке дозволити".

"Класне місце". Тренер жіночої збірної України — про найкращий результат сезону в естафеті та виступ Христини Дмитренко
Анастасія Меркушина. Фото: Getty Images

  • Про склад на наступний етап у Рупольдингу

"Будуть зміни по складу, але це [у вівторок] можна буде сказати. Кип'яченкова приїжджає в Рупольдинг, буде там стартувати. Будемо далі дивитися по підготовці до чемпіонату Європи, чемпіонату світу, але це вже після Рупольдингу".

Наступний етап Кубка світу з біатлону відбудеться 10-14 січня у німецькому Рупольдингу. У межах змагань пройдуть естафети, спринти й гонки переслідування.

Жіноча збірна України на етапі в Обергофі: що відомо

  • На етапі в Обергофі українська команда виступала видозміненим складом у порівнянні з третім етапом у Ленцергайде. До Петренко, Джими, Дмитренко і Меркушиної приєднались Любов Кип'яченкова та Олена Городна, яка отримала статус запасної.
  • В Обергофі Джима, Меркушина і Дмитренко фінішували у заліковій зоні і у спринті, і у гонці переслідування.
  • У заліку Кубка націй жіноча збірна України посідає дев'яте місце, лідирує Норвегія.
На початок