"Неприйнятно для мене". Російський медаліст Токіо з плавання не планує змагатися на Олімпіаді-2024 через вимоги МОК

"Неприйнятно для мене". Російський медаліст Токіо з плавання не планує змагатися на Олімпіаді-2024 через вимоги МОК

"Неприйнятно для мене". Російський медаліст Токіо з плавання не планує змагатися на Олімпіаді-2024 через вимоги МОК
. Клімент Колєсніков. Фото: AP Photos

23-річний Колєсніков готовий переглянути рішення, якщо "умови зміняться".

Титулований російський плавець Клімент Колєсніков не планує брати участь в Олімпійських іграх-2024 через "неприйнятні" критерії нейтралітету. Про це спортсмен заявив у інтерв'ю для агентства AFP.

Колєсніков уперше став олімпійським призером у Токіо. У 2021 році росіянин здобув "срібло" на 100-метрівці на спині та "бронзу" — у вільному стилі на тій самій дистанції.

23-річний плавець також залишається власником двох світових рекордів. На довгій та короткій воді Колєсніков утримує найкращий час у 50 метрах на спині.

Проте в Парижі медаліст Токіо брати участь не збирається. Згідно з останніми постановами Міжнародного олімпійського комітету, росіяни та білоруси можуть виступати на Олімпіаді-2024 лише на умовах нейтралітету, без державної символіки двох країн.

"На даний момент, за поточних обставин, це неприйнятно для мене. Мрія про олімпійське «золото» залишається, але я не сумую, що не поїду", — поянив спортсмен.

"Інші беруть участь, змагаються, ніби нічого не сталося. А у нас не буде права на делегацію, прапор та гімн".

Водночас плавець готовий переглянути своє рішення щодо участі — якщо "умови зміняться" або російська влада радитиме своїм спортсменам виступити в Парижі на умовах нейтралітету. Президент Владімір Путін у грудні не виключав можливості бойкоту змагань Росією.

Відбіркове вікно Олімпіади-2024 у плаванні залишатиметься відкритим до 23 червня наступного року. Для кваліфікації в індивідуальних дисциплінах плавці мусять вкластися в олімпійський норматив.

На 100-метрівці на спині, де Колєсніков виграв "срібло" у Токіо, Україна вже має одного спортсмена з виконаним нормативом. У Парижі свою дебютну Олімпіаду проводитиме Олександр Желтяков, цьогорічний дворазовий чемпіон світу серед юніорів.

Хто такий Клімент Колєсніков?

  • 23-річний російський плавець.
  • Олімпійський віцечемпіон 2020 року в 100-метрівці на спині. Бронзовий призер Токіо на 100-метрівці вільним стилем.
  • Шестиразовий чемпіон світу на короткій воді (2018, 2021). 13-разовий чемпіон Європи у 25-метровому басейні (2017, 2019, 2021).
  • На довгій воді — шестиразовий чемпіон Європи з плавання на спині та вільним стилем (2018, 2020). Віцечемпіон світу 2019 року в естафеті 4х100 метрів вільним стилем.
  • Володар світових рекордів у 50-метрівці на спині — на короткій та довгій воді.
На початок