Один з лідерів збірної України з лижної акробатики Окіпнюк достроково завершив сезон: у чому причина

Один з лідерів збірної України з лижної акробатики Окіпнюк достроково завершив сезон: у чому причина

Ексклюзивно
Один з лідерів збірної України з лижної акробатики Окіпнюк достроково завершив сезон: у чому причина
. Олександр Окіпнюк. Фото: Miha Matavz / FIS

На наступних етапах Кубка світу український спортсмен не змагатиметься.

Український лижний акробат Олександр Окіпнюк більше не змагатиметься у сезоні 2023/24 Кубка світу. Про це повідомив головний тренер команди Енвер Аблаєв в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

25-річний Окіпнюк — один з лідерів чоловічої збірної України з лижної акробатики. Уперше на рівні Кубка світу він виступив ще у лютому 2013 року у Буковелі, однак регулярно почав потрапляти до складу національної команди з 2020-го.

Сезон 2023/24 Окіпнюк розпочав з виступів на двох етапах Кубка світу. Проте ані в Руці, ані в Чанчуні український спортсмен не проходив до фінального раунду — посів 29-те та 24-те місця відповідно.

Наприкінці грудня збірна України з лижної акробатики відправилася на підготовку до північноамериканських етапів Кубка світу. Окіпнюк не увійшов до складу команди — як повідомив Енвер Аблаєв, причина відсутності українського фристайліста полягає у проблемах зі спиною, тоді як відновитися до кінця сезону Кубка світу він не встигне.

Це друга серйозна втрата збірної України у сезоні Кубка світу з лижної акробатики. Продовжує відновлення після травми й 2-разовий олімпійський призер Олександр Абраменко, який ще під час сезону 2022/23 зазнав розриву хрестоподібної зв'язки коліна та ушкодження кісток. Через це спортсмен навіть розглядав варіант із завершенням кар'єри.

Наступний етап Кубка світу з лижної акробатики відбудеться в американському Дір-Веллі 2 лютого 2024 року. Загалом у сезоні 2023/24 ще заплановано проведення чотирьох етапів Кубка світу.

Хто такий Олександр Окіпнюк

  • 25-річний український лижний акробат із Закарпаття.
  • У доробку Окіпнюка — один суперфінал на рівні Кубка світу з лижної акробатики: у Дір-Веллі у 2021 році він посів шосте місце.
  • При цьому Окіпнюк — бронзовий призер чемпіонату світу-2023 з лижної акробатики у змішаній команді. А також учасник фіналу Олімпійських ігор у Пекіні, де посів дев'яте місце.
  • На рахунку Окіпнюка також три подіуми на етапах Кубка Європи (два "золота" та одне "срібло"). А у сезоні 2023/24 він здобув "бронзу" на Гран-прі з лижної акробатики, що відбувся у Брісбені.
На початок