Біатлон: Кубок світу
Віталій Мандзин і Тетяна Тарасюк виграли одиночну змішану естафету на чемпіонаті України з біатлону

. Віталій Мандзин. Фото: Pavlo Zarovetskyi / biathlon.com.ua

Як пройшла остання гонка турніру.

У Сянках на Львівщині завершився чемпіонат України з біатлону. Останньою гонкою турніру стала одиночна змішана естафета.

Чемпіонат України — останні офіційні гонки для українських спортсменів у 2023 році. Змагання розпочалися 20 грудня зі змішаної естафети, у якій перемогла Сумська область-2 (Віта Семеренко, Валентина Семеренко, Владислав Чихарь, Богдан Борковський).

Після цього пройшли чоловічі та жіночі особисті гонки: у спринтах тріумфували Степан Кінаш і Любов Кип'яченкова, у персьютах — Руслан Ткаленко і Олександра Меркушина. Заключним стартом національної першості став сингл-мікст.

Як пройшла одиночна змішана естафета

• На старт вийшли 16 команд, зокрема чотири з Сумської області та три — з Тернопільської і Львівської.
  • Після стартового відрізка лідерство захопив дует Анастасії Меркушиної та Віталія Труша, однак після промахів біатлоніста на другій стрільбі на перше місце вийшла команда Сумської області-2: Віта Семеренко і Богдан Борковський.
  • Однак Борковський заробив три штрафні кола на останній "лежці", у підсумку втративши місце на подіумі — фінішував четвертим.
  • Перемогу здобула Тернопільська область-1: Тетяна Тарасюк та Віталій Мандзин. Вони йшли четвертими після перших трьох етапів, однак Мандзин здобув перше місце на останньому колі, випередивши Труша.
  • "Срібло" завоювали Анастасія Меркушина і Віталій Труш із Закарпатської області, "бронза" — у Валентини Семеренко та Романа Боровика з Сумської області-1.

Чемпіонат України з біатлону. Одиночна змішана естафета

1. Тернопільська область-1 (Тетяна Тарасюк, Віталій Мандзин, 1 коло штрафу) 42:09.2 хвилини
  2. Закарпатська область (Анастасія Меркушина, Віталій Труш, 3) +6.2
  3. Сумська область-1 (Валентина Семеренко, Роман Боровик, 2) +21.2
  4. Сумська область-2 (Віта Семеренко, Богдан Борковський, 3) +33.2
  5. Тернопільська область-2 (Ірина Тарасюк, Євген Івченко, 1) +1:28.9
  6. Львівська область-1 (Олена Городна, Сергій Телень, 8) +1:54.9

Друга частина чемпіонату України відбудеться наприкінці березня 2024 року, після завершення міжнародних змагань. Змагання мають пройти в Буковелі.