Збірна Франції втретє в історії виграла жіночий чемпіонат світу з гандболу: всі призерки

. Збірна Франції з гандболу. Фото: IHF

Як пройшов фінальний матч.

Збірна Франції з гандболу втретє в історії виграла жіночий чемпіонат світу. У фіналі турніру 2023 року француженки здолали команду Норвегії.

ЧС-2023 пройшов одразу у трьох країнах — Данії, Норвегії та Швеції. В основному раунді вперше за 18 років зіграла й збірна України: підопічні Віталія Андронова достроково припинили боротьбу за вихід до плей-оф та посіли у підсумку останнє місце у групі.

Натомість усі господарки турніру — Данія, Норвегія і Швеція — пробились у півфінал, де до них приєдналась Франція. У півфінальних матчах француженки перемогли шведок (37:28), а норвежки у додатковий час пройшли данок (29:28).

Франція та Норвегія втретє за останні чотири ЧС та вп'яте загалом зустрілись у фіналі. Перевагу мали норвежки — 3:1 за очними зустрічами у вирішальних матчах.

Як минув фінал ЧС-2023 Франція — Норвегія

• Перший тайм матчу пройшов за рівної боротьби. Наприкінці стартової половини зустрічі француженки зуміли трохи відірватись у рахунку, здобувши перевагу у три голи перед перервою.
  • У середині другого тайму Норвегія зуміла скоротити відставання до одного голу. Однак Франція не дозволила суперницям зрівняти рахунок, відновивши перевагу у три м'ячі.
  • У підсумку француженки зберегли переможний результат і виграли ЧС-2023 — 31:28.
  • Найрезультативнішою гравчинею фіналу стала Нора Морк із Норвегії, яка відзначилась вісьмома голами. У складі Франції по п'ять м'ячів забили Тамара Горачек і Лена Гранво.

Чемпіонат світу з гандболу-2023 (жінки). Фінал

Франція — Норвегія 31:28 (20:17)

Що означає перемога збірної Франції

• Франція втретє в історії виграла жіночий чемпіонат світу з гандболу. Попередні звитяги були у 2003 та 2017 роках.
  • Француженки вийшли на друге місце за кількістю золотих медалей ЧС, зрівнявшись з НДР та СРСР. Рекордсменками є Норвегія та Росія — по чотири перемоги.
  • Норвежки не зуміли захистити звання чемпіонок світу. При цьому вони залишаються чинними чемпіонками Європи.

Бронзовою призеркою ЧС-2023 стала збірна Данії, яка у матчі за третє місце з мінімальним рахунком здолала Швецію — 28:27.

Усі призерки жіночого ЧС-2023 з гандболу

• "золото": Франція
  • "срібло": Норвегія
  • "бронза": Данія

Наступний жіночий чемпіонат світу з гандболу відбудеться у 2025 році у Німеччині та Нідерландах.